• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czyścik do szyb

#31
(29-11-2020, 18:05 PM)barttsw napisał(a): Ten co ci podałem rzeczywiście jest do 10 przy 12 slabo chyta , ja mam jeszcze większy  taki do 24 i on max15
To po co producenci piszą takie głupoty? Klient kupuje taki czyścik bo niby jest do 10mm zaczyna odpadać przy szybszych ruchach i wkurza się że wydał tyle kasy na niby dobry sprzęt z wyższej półki a zachowuje się jak zwykły chińczyk za 1/3 ceny, i producent sam sobie strzela w kolano. Nie można napisać że jest do 6mm a nie do 10mm.

Chyba że oni je tak testują przed sprzedażą że przesuwają po mm, nie odpada - o to się nada - Kowalski napisz że się nada do 8mm.

I towar idzie w takim opakowaniu. A to jak ktoś używa to już inna para kaloszy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(29-11-2020, 18:42 PM)zenek_8 napisał(a):
(29-11-2020, 18:05 PM)barttsw napisał(a): Ten co ci podałem rzeczywiście jest do 10 przy 12 slabo chyta , ja mam jeszcze większy  taki do 24 i on max15
To po co producenci piszą takie głupoty? Klient kupuje taki czyścik bo niby jest do 10mm zaczyna odpadać przy szybszych ruchach i wkurza się że wydał tyle kasy na niby dobry sprzęt z wyższej półki a zachowuje się jak zwykły chińczyk za 1/3 ceny, i producent sam sobie strzela w kolano. Nie można napisać że jest do 6mm a nie do 10mm.

Chyba że oni je tak testują przed sprzedażą że przesuwają po mm, nie odpada - o to się nada - Kowalski napisz że się nada do 8mm.

I towar idzie w takim opakowaniu. A to jak ktoś używa to już inna para kaloszy.
To nie że odpada , od trzyma i jest ok ja ci mówię jak jest żeby hamsko trzymał się szyby , znajomy ma taki do 10mm I przy 8mm jemu pasuje Smile Dla mnie byłby za slaby
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(27-11-2020, 08:42 AM)darkdivinity napisał(a): Ten tunze wygląda świetnie, chyba się skuszę
Wygląda i radzi sobie świetnie. Porysować tym szyby to już trzeba mieć zdolności. Jego wielką zaletą jest fakt , że część która jest w akwarium dotyka szyby tylko ostrzem które czyści. Magnes odstaje od szyby i gdy nawet wpadnie tam piach czy kamyki to jej nie rysuje. Ostrza czyszczące możesz założyć metalowe jak i z jakiegoś rodzaju plastiku przewidziane do akrylowych baniaczków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Słoma, plis, weź ten swój czyści pokaż Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Na innym forum polecają takie skrobaczki Smile, ponoć nie rysuję i świetnie zbiera.

https://allegro.pl/oferta/skrobaczka-mos...OZsFJa1pag
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(29-11-2020, 21:04 PM)dzikakuna napisał(a): Słoma, plis, weź ten swój czyści pokaż Big Grin
Się nie udzielam bo kolega szuka czegoś innego.
Ja mam do szyby 20 mm Tunze
Szczerze polecam.
Przy szybie 19 mm trzyma super dobrze, jedynie przy przeszkodach lub super szybkich ruchach trzeba uważać aby nie zgubić, nie pływa to jedyna wada ale widziałem chyba takie poduszki które się do niego zakłada i wówczas już pływa.

Przy umiejętnym operowaniu nie ma szans na porysowanie szyby, choć mi się zdarzyło dwie już zrobić.

Czyszczę też nim szyby gr. 10 mm to wówczas muszę oburącz manewrować.
Bez szyby jak się złączy na sucho to miażdży paluchy. Kiedyś go użyję do trików mocy JediHaha


   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Hm, to jednak zostanę przy zmywakach kuchennych. Osobną mam do szyby tak powiedzmy do 5 cm od granicy piasku a druga jest typowo w piach. Od przeszło roku nie mam żadnej rysy Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(29-11-2020, 12:04 PM)barttsw napisał(a):
(29-11-2020, 10:40 AM)tuptuś napisał(a):
(28-11-2020, 20:04 PM)Topielec napisał(a): Ja mam JBL floaty i szybę porysowaną dramatycznie Sad A zwykle bardzo uważam przy czyszczeniu. Nie potrafię tym szajsem uniknąć robienia rys.
Teraz zaczynam rozumieć mój błąd :/
Mam to samo. JBL floaty II i przy podłożu 1.2-2mm potrafi wciągnąć ziarenka i porysować szybę. Szukam czegoś co potrafiło będzie zeskrobać zielenice które nawet pod kartą nie schodzą łatwo.
tuptus jaką masz szybę grubą ?
15mm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
MAG FLOAT SCRAPER LARGE

Tunze 0220.020 Care Magnet Strong



Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(02-12-2020, 11:31 AM)barttsw napisał(a): MAG FLOAT SCRAPER LARGE

Tunze 0220.020 Care Magnet Strong
Sprzęt morski to i ceny słone...Dodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości