• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czyścik do szyb

#1
Hejo,
Poszukuję fajnego czyścika do szyb. Nie interesuje mnie magnetyczny a coś manualnego do skrobania w akwarium na rączce. Musi :
1) nie rysować szyb
2) nie zbierać piachu między czyścik a szybę
Obecnie myje gąbkami do naczyń ale na dłuższą metę jest to upierdliwe a i ziarenka piachu wpadają między gąbkę i szybę, można się dorobić rys w ten sposób [/u]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Każdy czyścik magnetyczny jak przelecisz nim zbyt dynamicznie przy dnie to złapie piasek bez wzgkedu na to jaki będzie mocny. Czyścik dobiera się do grubości szkła i tu chyba nie ma jakiś wyjątkowych sprzętów czy marek. Ja mam aquaela o jest git
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(26-11-2020, 20:50 PM)HOLSON napisał(a): Każdy czyścik magnetyczny jak przelecisz nim zbyt dynamicznie przy dnie to złapie piasek bez wzgkedu na to jaki będzie mocny. Czyścik dobiera się do grubości szkła i tu chyba nie ma jakiś wyjątkowych sprzętów czy marek. Ja mam aquaela o jest git
Ale go nie interesuje właśnie magnetyczny.
Ja mam jakieś białe gąbki zakoszone z firmy nie wiem na co, nie wiem co to ale sprawdzają się lepiej niż te kuchenne

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(26-11-2020, 20:50 PM)HOLSON napisał(a): Każdy czyścik magnetyczny jak przelecisz nim zbyt dynamicznie przy dnie to złapie piasek bez wzgkedu na to jaki będzie mocny. Czyścik dobiera się do grubości szkła i tu chyba nie ma jakiś wyjątkowych sprzętów czy marek. Ja mam aquaela o jest git


Nie prawda fliper, Tunze ,DD,mag float mówię o dużych nie łapią nawet najdrobmiejszego piasku
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(26-11-2020, 21:03 PM)-KUBA- napisał(a):
(26-11-2020, 20:50 PM)HOLSON napisał(a): Każdy czyścik magnetyczny jak przelecisz nim zbyt dynamicznie przy dnie to złapie piasek bez wzgkedu na to jaki będzie mocny. Czyścik dobiera się do grubości szkła i tu chyba nie ma jakiś wyjątkowych sprzętów czy marek. Ja mam aquaela o jest git
Ale go nie interesuje właśnie magnetyczny.  
Ja mam jakieś białe gąbki zakoszone z firmy nie wiem na co, nie wiem co to ale sprawdzają się lepiej niż te kuchenne

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Faktycznie mój błąd - czytane na szybko. Sory za zamieszanie.

(26-11-2020, 21:57 PM)barttsw napisał(a):
(26-11-2020, 20:50 PM)HOLSON napisał(a): Każdy czyścik magnetyczny jak przelecisz nim zbyt dynamicznie przy dnie to złapie piasek bez wzgkedu na to jaki będzie mocny. Czyścik dobiera się do grubości szkła i tu chyba nie ma jakiś wyjątkowych sprzętów czy marek. Ja mam aquaela o jest git


Nie prawda  fliper, Tunze ,DD,mag float  mówię o dużych nie łapią nawet najdrobmiejszego piasku

Powiem Ci, że zaskoczyłeś mnie bo nie wiedziałem o istnieniu tych firm Boisie wygooglowalem je- nie miałem również świadomości, że czyścik może kosztować ponad 300zl. Nie mam nic więcej do powiedzenia - dobranocPapa
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak lubi się maczać ręce to zwykła żyletka najlepsza.
Używam jednak częściej czyścika magnetycznego - dużego. Ale jak napisali wcześniej - jak przejadę przy dnie po piachu to zarysuje
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(26-11-2020, 22:40 PM)HOLSON napisał(a):
(26-11-2020, 21:03 PM)-KUBA- napisał(a):
(26-11-2020, 20:50 PM)HOLSON napisał(a): Każdy czyścik magnetyczny jak przelecisz nim zbyt dynamicznie przy dnie to złapie piasek bez wzgkedu na to jaki będzie mocny. Czyścik dobiera się do grubości szkła i tu chyba nie ma jakiś wyjątkowych sprzętów czy marek. Ja mam aquaela o jest git
Ale go nie interesuje właśnie magnetyczny.  
Ja mam jakieś białe gąbki zakoszone z firmy nie wiem na co, nie wiem co to ale sprawdzają się lepiej niż te kuchenne

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Faktycznie mój błąd - czytane na szybko. Sory za zamieszanie.

(26-11-2020, 21:57 PM)barttsw napisał(a):
(26-11-2020, 20:50 PM)HOLSON napisał(a): Każdy czyścik magnetyczny jak przelecisz nim zbyt dynamicznie przy dnie to złapie piasek bez wzgkedu na to jaki będzie mocny. Czyścik dobiera się do grubości szkła i tu chyba nie ma jakiś wyjątkowych sprzętów czy marek. Ja mam aquaela o jest git


Nie prawda  fliper, Tunze ,DD,mag float  mówię o dużych nie łapią nawet najdrobmiejszego piasku

Powiem Ci, że zaskoczyłeś mnie bo nie wiedziałem o istnieniu tych firm Boisie wygooglowalem je- nie miałem również świadomości, że czyścik może kosztować ponad 300zl. Nie mam nic więcej do powiedzenia - dobranocPapa

Pożądany czyścik tyle kosztuje to nie aquael, stosuje te czysciki jakieś 5 lat i nigdy nie porysowalem szyb nawet jak miałem piasek 0.1 mm w morskim
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dlatego też nie chce magnetycznego. Żyletką szyb nie zrysuje ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Używałem czyścik magnetyczny, czyścik z żyletką, ale najlepsza jest stara karta kredytowa, polecam
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tunze Care Magnet. Nie miałem nic lepszego. Pod kątem wchodzę w piach i jeszcze szyby nie zarysowałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości