• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Atak wiciowców

#11
Wczoraj zrobiłem podmianę i podałem kolejną dawkę leku a dziś wyżej wymieniona samica leży na dnie i dyszy podobnie jak wcześniejsza pstrążenica. Dziwna sytuacja. Tym bardziej że jeszcze wczoraj ta chora samica przeganiała innych z okolic filtra i wyglądała na zdrową. Może to metro jakieś trefne czy co.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kiedyś z moją samica P. teaniatus było podobnie. Już myślałem że zdrowiej, a to był tylko przedśmiertny przypływ sił witalnych. Często tak bywa nawet w przypadku ludzi. Po prostu trzeba bateryjki wyładować do zera Smile i spokojnie zasnąć.....

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Leczenie zakończone.
Nie widać objawów chorobotwórczych u innych ryb choć sama samica chora zniknęła. Obstawiam że samica która zdominowała cały zbiornik ją dobiła i reszta ryb ją zjadła bo nie znalazłem szczątek w dniu w którym zniknęła a podnosiłem w zasadzie wszystkie korzenie. Wodę przestałem aż tak mineralizować, gh pozostanie w granicach 3-4. Ph aktualnie 6.3 pewnie jeszcze spadnie do 6.
Mam nadzieję że ryby już będą zdrowe. Choć jak widzę jak samica terroryzuje zbiornik to kto wie.
Dzięki za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mam pytanie.

Po ostatniej kuracji na wiciowce Protosolem (Poprzednio zastosowałem za małą dawkę metro i nastąpił nawrót) nie ma objawów chorobotwórczych. Odchody ryb są ok, ale samica która była zaatakowana bardzo dziwnie wygląda. Albo wiciowce dokonały takich spustoszeń albo coś nadal jest nie tak. Wygląda to na skrzywienie linii ciała (kręgosłupa). Samica normalnie przyjmuje pokarm, nie ukrywa się, odchody też już są normalne, no może troszkę chwiejnie pływa kiedy przesiewa piasek, tak kołysze się na boki. Ale poza tym zachowuje się normalnie. Minęło już chyba ponad trzy tygodnie od zakończenia leczenia. Czy to normalny objaw po chorobowy?
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(20-03-2021, 18:35 PM)zenek_8 napisał(a): Mam pytanie.

Po ostatniej kuracji na wiciowce Protosolem (Poprzednio zastosowałem za małą dawkę metro i nastąpił nawrót) nie ma objawów chorobotwórczych. Odchody ryb są ok, ale samica która była zaatakowana bardzo dziwnie wygląda. Albo wiciowce dokonały takich spustoszeń albo coś nadal jest nie tak. Wygląda to na skrzywienie linii ciała (kręgosłupa). Samica normalnie przyjmuje pokarm, nie ukrywa się, odchody też już są normalne, no może troszkę chwiejnie pływa kiedy przesiewa piasek, tak kołysze się na boki. Ale poza tym zachowuje się normalnie. Minęło już chyba ponad trzy tygodnie od zakończenia leczenia. Czy to normalny objaw po chorobowy?
Przyjmuje pokarm?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(20-03-2021, 21:51 PM)dzikakuna napisał(a):
(20-03-2021, 18:35 PM)zenek_8 napisał(a): Mam pytanie.

Po ostatniej kuracji na wiciowce Protosolem (Poprzednio zastosowałem za małą dawkę metro i nastąpił nawrót) nie ma objawów chorobotwórczych. Odchody ryb są ok, ale samica która była zaatakowana bardzo dziwnie wygląda. Albo wiciowce dokonały takich spustoszeń albo coś nadal jest nie tak. Wygląda to na skrzywienie linii ciała (kręgosłupa). Samica normalnie przyjmuje pokarm, nie ukrywa się, odchody też już są normalne, no może troszkę chwiejnie pływa kiedy przesiewa piasek, tak kołysze się na boki. Ale poza tym zachowuje się normalnie. Minęło już chyba ponad trzy tygodnie od zakończenia leczenia. Czy to normalny objaw po chorobowy?
Przyjmuje pokarm?
Kuna przeczytaj dobrze zacytowany post Zenek pisał że pokarm normalnie przyjmuje

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Faktycznie przeczytałem do połowy ;P
Jeśli je i przeżyła kurację to będzie tylko lepiej. Trzeba dać jej czas.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości