• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: rocio octofasciata, agresja samca wobec samicy

#1
Cześć, dziś zobaczyłem moja samice w takim stanie. Co to może być? Choroba, czy urazy mechaniczne. Mam parę od jakiś 2 miesięcy. Samiec urósł sporo więcej niż samica i czasem widywałem jak ja trochę pogonił, ale nigdy nie wyglądało to w ten sposób. Mogę jej jakoś pomóc?
EDIT:
Widzę już teraz, że samiec ją gania. 
Mogę jej jakoś pomóc? Odseparować nie mam aktualnie jak niestety.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wygląda jak uszkodzenie mechaniczne jakaś inna ryba jej dała do wiwatu.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cześć,
wczoraj moja samica dostałą straszne wciry od samca. całą poobijana, postrzępione płetwy. Wyżej wrzuciłem zdjęcie, sądząc pierwszej chwili, że to choroba. Parę mam od około 2 miesięcy, do tej pory be problemów. jeszcze w niedzielę razem pływały. Czasem było widać jak samiec pogonił samicę, ale nigdy jakoś strasznie, no i nie było widać obrażeń.

Nie bardzo mam jak ją aktualnie odizolować. Czy macie jakieś pomysły co można zrobić w takiej sytuacji? Zastanawiam się, czy dokupienie 2-3 samic nie rozładowało by napięcia (jeżeli tak, to czy zostawić je potem w haremie, czy poczekać na dobranie pary i resztę odłowić?).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak duże jest akwarium w którym pływają?
Jakiej wielkości są ryby?
Masz parę która sama się dobrała, czy samca i samicę?
Może samica nie odpowiada samcowi. Pary które dobrały się z grupy młodych ryb są bardziej zgodne. Zestawianie ich "na siłę" może skończyć się śmiercią słabszej ryby.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(24-11-2020, 08:49 AM)dzikakuna napisał(a): Jak duże jest akwarium w którym pływają?
Jakiej wielkości są ryby?
Masz parę która sama się dobrała, czy samca i samicę?
Może samica nie odpowiada samcowi. Pary które dobrały się z grupy młodych ryb są bardziej zgodne. Zestawianie ich "na siłę" może skończyć się śmiercią słabszej ryby.
akwarium 100x40x40 (trochę małe wiem, ale ryby jeszcze nie duże, a niebawem akwa wymieniam na ~400)
samica ma ~10cm samiec troszkę większy 12-13
mam samca i samicę, trochę się nie przygotowałem przed zakupem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Eh, więc będziesz musiał zacząć z tymi rybami od początku, najlepiej z grupą młodzików, gdy już będziesz miał te 400l.
Nie ma sensu teraz dokupować więcej samic, sam widzisz że akwarium jest za małe.
Prawdopodobnie zostaniesz tylko samcem, a dorosłemu samcowi bardzo trudno dobrać partnerkę.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Rocio to istne diabły , mi wypukły całą obsadę w 200x80 Big Grin
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No niestety, samicy już nie pomogę(RIP). trudno wstrzymam się do nowego większego baniaka. Bo rozumiem, ze temu samcowi nie warto już nawet próbować dobierać pary.
Coś czytałem o nich i jak zobaczyłem w sklepie to od razu kupiłem, ale jak widać za mało tego czytania było. ehhh....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Hmm... Teraz się przyznam. Dokupiłem jednak 3 samice. I dobrała mi się parą. Nawet się wytarły już. Pomyślałem, że warto dodać dla potomności.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości