• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240 litrów pod Borellki

#11
Do tej pory nie spotkałem się, by ktoś polecał takie układy.
Samice też mają swój urok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
W przypadku czytania polskiego internetu to się nawet nie dziwię, że się z tym nie spotkałeś Tongue.

Nie chodzi tylko o "bardziej ozdobne" ubarwienie samców, ale też o behawior wiążący się z utrzymywaniem takiego a nie innego układu.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Pistia da radę pod szybami ? Bo mi padała nawet pod normalną pokrywą w 112.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(23-11-2020, 18:19 PM)Goran napisał(a): Pistia da radę pod szybami ? Bo mi padała nawet pod normalną pokrywą w 112.
U mnie pistia pod pokrywą rośnie jak szalona. Ważne tylko, żeby nic na nią nie spadała woda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(23-11-2020, 18:19 PM)Goran napisał(a): Pistia da radę pod szybami ? Bo mi padała nawet pod normalną pokrywą w 112.
a to się okaże Big Grin


To teraz pytanie gdzie ja kupie pielęgniczki Borelli, nigdzie w okolicy niema :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(23-11-2020, 20:06 PM)Ginuha napisał(a):
(23-11-2020, 18:19 PM)Goran napisał(a): Pistia da radę pod szybami ? Bo mi padała nawet pod normalną pokrywą w 112.
a to się okaże Big Grin


To teraz pytanie gdzie ja kupie pielęgniczki Borelli, nigdzie w okolicy niema :/

Z kąd jesteś?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
no tak... istotne.

Bielsko-Biała, ale cały Śląsk wchodzi w grę, ewentualnie Warszawa, ale z odbiorem tak raz w miesiącu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Napisz do apistomania on jest z Wadowic
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
W Katowicach mają Borelli. Na olx zerknij.

Pistia to zależy od jej widzimisię. Tongue

Widzisz, Papja, ja taki nieświatowy i nie siedzę na zagranicznych forach, tylko encyklopedie angielskojęzyczne czytam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Trudno znaleźć cokolwiek przełomowego nawet w zagranicznych "agregatorach danych" jak np. seriouslyfish. W przypadku wiedzy o Apistogramma trzeba jej często szukać porozrzucanej po archiwach grup mailingowych, czy właśnie anglojęzycznych forach (a i tam trzeba się porządnie nascrollować przez długie rozmowy o tym czy ten kakadu to samiec czy samica). Szczerze to jakbym miał wymienić to taką pigułką fachowej wiedzy w internecie jest tylko strona Toma C. Nie dziwię się też z tego powodu, że tak długo utrzymują swoją cenę obydwie części "Cichlid Atlas" Mergusa, gdzie jest samo gęste Big Grin.

W Polsce jeżeli chodzi o wszelkie wymagane podstawy wiedzy mamy super artykuły Rukiego w e-zinie, a i tak non-stop spotykam się nawet z rekomendacją trzymania w haremach, docelowo, ramirezek Rotfl.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości