• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: bakterie beztlenowe

#1
Hejo,
Mam problem. Posiadam wodę z własnego ujęcia (studnia), woda w studni jest w miarę ok, ale twarda. Niestety w bojlerze (cwu) mam problem z bakteriami beztlenowymi. Po zagotowaniu wody do 70 stC problem mija na 1-2 dni ale potem woda dalej śmierdzi jajkami. Skąd wiem że to wina bojlera? Ano stąd, że woda pobrana bezpośrednio ze studni po gotowaniu w garnku nie śmierdzi i nie smakuje żelazem. Po podmianie wody w akwarium przez filtry i tak mam zakwit właśnie przez te bakterie. Czytałem że pomaga wymiana na anodę tytanową, ktoś może miał podobny problem ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Darkdivinity, coś tu śmierdzi, i na pewno nie są to bakterie beztlenowe. Big Grin

Idąc od końca- bakterie beztlenowe, tym bardziej siarkowe, nie spowodują zakwitu wody. Dlaczego? Są beztlenowe, a w wodzie w akwarium masz rozpuszczony tlen. Wink

W bojlerze, po takim zagrzaniu wody, nie ma szans na rozwój bakterii siarkowych, ani tym bardziej na wytworzenie w dwa dni takich ilości siarkowodoru byś wyczuł jego zapach. Ich ewentualny rozwój może następować jedynie w instalacji wodnej.

Zleć testy wody ze studni, pod względem zasiarczenia, manganu oraz żelaza.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zleć badanie wody sanepidowi. Może być tak że nie nadaje się nawet do picia....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mój znajomy na północy Polski mial podobny problem zrobił testy laboratoryjne okazało się że woda nie nadaje się nawet do podlewania ogródka , było o kilka razy przekroczone normy zasiarczenia manganu i żelaza i budował stacje uzdatniania wody
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości