• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Otopharynx Tetrastigma

#1
Młodzież ok 6cm wyjaśnia sobie miejsce w szeregu. Foty trochę słabe bo na szybkości telefonem robione.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeden z najładniejszych gatunków Malawi. Ile masz samców?
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nigdy nie było mi po drodze do Malawi ale twoje ryby prezentują paletę pięknych barw.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki, jak narazie 2+8
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piękne!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Bardzo ładne samce, uwielbiam ten gatunek.
Powiesz jakie masz oświetlenie, bo bardzo dobrze wydobywa czerwień i pomarańcz w ich ubarwieniu?? 
Bo ja mam z tym problem, u mnie dominuje paleta niebieskiego i zielonego przede wszystkim - dla porównania jeden z moich samców, zdjęcie robione kiedy był wielkości mniej więcej jak Twoje teraz (ok 7 cm).
[Obrazek: file.php?id=14790]

2+8 to nie za dobry układ jeśli chodzi o ilość samców, 1 lub 3 (z akcentem na 3 Wink ) byłoby dla nich lepsze. Jakbyś za jakiś czas chciał się wymienić, to napisz, bo ja mam układ 5+2 i chętnie oddam 2 samce za 2-3 samiczki Smile
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Belka Led 8500k.  Kto powiedział/napisał że taki układ jest docelowym? Smile W docelowym zbiorniku (160x6060) będzie niestety tylko jeden samiec bo raczej ciężko będzie utrzymać wielosamcowość. Rybami się raczej nie wymieniam takie skrzywienie wieloletniego dyscomaniaka ale w styczniu będę przenosił ryby do docelowego zbiornika to jeżeli nie wyłoni się jeszcze jakiś samiec/samce choć na 99% jestem już pewny płci to oddam Tobie 3,4 samice Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja mam zbiornik tylko o 20 cm dłuższy i 5 samców radzi sobie zupełnie dobrze, pojedynki są oczywiście ale te typowe dla tego gatunku - niegroźne. Właściwie wszystkie są w pełni wybarwione, 3 z 5 podchodzą regularnie do tarła.
Nie bardzo rozumiem czemu wątpisz w utrzymanie wielosamcowego układu? Na forum malawijskim jest to jeden z czołowych gatunków nadających a wręcz proszących się o wielosamcowość, co sam również potwierdzam własnym przykładem. No chyba że chcesz po prostu zrobić miejsce dla innych gatunków, to już nie marudzę o tej wielosamcowości... ale moim zdaniem stracisz wtedy sporo uroku jaki daje tetrastigma.
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Będą 3 gatunki dlatego musi być miejsce
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Młodzieniec pięknieje Rotfl


Załączone pliki Miniatury
               
[-] Post robertwawa otrzymał 1 polubień od:
  • Pikczer
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości