• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Święte Graale

#21
No niestety lub stety, często święte graale nie tyle co są nie do zdobycia, tylko ich cena jest odpowiednia. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ryb jest do zdobycia, tylko trzeba mieć kasę i cierpliwość.

Moim św Graalem jest nieustannie Guianacara oelemariensis, ryba która nie jest odławiana, zdjęcia w necie są tylko martwych sztuk. Ostatnio czytałem i o ile to prawda jest zakaz jej odłowu.

Reszta ryb z mojej listy prędzej czy później będzie w moich szkłach, więc nie ma co ich podawać.

Co do Channa argus mam nadzieje, że zawsze będzie św Graalem i nie będzie można jej kupić w naszym kraju, a przedewszystkim hodować.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Bartek_M  110 euro za WF i 80 za F1

Zimna Zośka co do Channa argus to prawie mi się udało z 3 miechy temu (Ukraina). To już drugie podejście. Do 3 razy sztuka.  Ale nie zamierzam jej rozmnażać i wypuszczać do Wisły Smile Za to przydałaby się w jakimś ZOO u Nas bo z tego co wiem nigdzie nie ma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Od 2021 Channa argus znajdzie się na unijnej liście zakazanych gatunków.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Ruki, a źródło dasz? bo coś tam przebąkiwali ogólnie o wężogłowach w 2017 i nic z tego nie wyszło. Na teraz konkretnie to w Anglii i Walii jest ban na argusa.

zresztą mix argus i maculata ten z Azji to pod to chyba nie będzie podpadać, a platinum z Chin? ciekawe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
   
>>> https://www.facebook.com/LowcaObcych/pos...74?__cft__[0]=AZWJnimZ7NWStAE0k6cZxsRJS8RF6evQPaUT2i_kYQ7eMZc-yc7DkSQXcPWMR-haiZv4QecWv_lhygFe6aWDg1bK7eYV2WgAzWD98Eb5x_3AuzSAH3Gb0oghdehRKqtN2CXC2eiI8KBmhArcbm_zWDiS&__tn__=%2CO*F
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Witam

Wiem, że w tym towarzystwie duże centralsy są często traktowane po macoszemu ja jednak uwielbiam duże pielęgnice wraz z ich zaletami i wadami więc w moim stylu poniżej moje trzy "święte Grale" 


1.Amphilophus lyonsi
2.Chiapaheroes grammodes
3.Parachromis multifasciatus
           
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Na 14 osób które wypisało swoje Graale, 8 wkleiło zdjęcia ryb. Chyba nie jest źle ale fajnie jakby się wszystkim chciałoDokuczacz

Edit:@HOLSON dzięki, fajne zdjęcia. Duże pielęgnice z CA są naprawdę rewelacyjne. Może kiedyś się przerzucę Rotfl
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Jako nowy na forum zadam teraz szyku, lepiej usiądźcie Big Grin moim świętym Graalem jest Astronotus ocellatus. 
Miałem jedną sztukę za dzieciaka, teraz w końcu udało mi się postawić akwarium na tyle duże, żeby od biedy móc je trzymać, no i przekonałem jakoś kobitę, że te cielaki będą lepszą ozdobą salonu niż dyskowce. Wink 

[Obrazek: llLQ5s.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Sloma Okok

Jachu_ka cielaki HahaRotfl

Cielaki pewnie będą mniej majestatyczne ale dadzą się lubić, ja jako ortodoksyjny obrońca dużych pielęgnic  trzymam Twoja stronę Cool
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(16-12-2020, 22:30 PM)jachu_ka napisał(a): Jako nowy na forum zadam teraz szyku, lepiej usiądźcie Big Grin moim świętym Graalem jest Astronotus ocellatus.

Ja też tęsknie ale za formą dziką.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości