• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria

#51
(30-01-2021, 09:23 AM)darianus napisał(a): Po analizach za i przeciw, porównaniu kosztów, stanęło w końcu na regałach ze stali Smile Stwierdziłem również, że podniosę regały na ile mam możliwości. Będę musiał używać krzesła do obsługi górnych baniek, ale za to bardziej komfortowa będzie obsługa i obserwacje dolnych Smile. Regały zamówione, będą robione w przyszłym tygodniu. Jestem na etapie zamawiania akwariów 2x540l i 1x450. Na jednej dolnej półce postawie 200L i 112L. Już mi się marzy biotop CA z Mekkami Smile

No widzisz Smile
Ale daj sobie profil 40x20 pionowo lub 50x20 i 2 słupki z tylu i będzie ok
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Akwaria prawie zamówione, będą 2 sztuki 180x60x50 i 1 sztuka 160x60x50. Do tego na jednym dolnym regale postawię dwa akwaria które już mam 200l i 112l. Czy macie jakieś patenty wsuwania akwarium w regał dolny tak żeby podkład z karimaty czy styropianu się nie przesuwał?
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Przyklej podkład. Ja zwykle kleiłem na taśmie dwustronnej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
(03-02-2021, 13:08 PM)Pumba napisał(a): Przyklej podkład. Ja zwykle kleiłem na taśmie dwustronnej


Nie zda egzaminu przy ciężkich zbiornikach , przerabiałem to niejednokrotnie
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Przyklejanie zdało egzamin w 300x50x50. 290x50x50 daliśmy radę bez przyklejania. Taśma po całej długości, dwa paski 10mm przez całość.
Druga opcja to kupić nieco większą piankę, po postawieniu na miejscu dociąć nożem do tapet lub samym ostrzem.
Używałem pianki polietylenowej 10mm, kupiłem kawałek 5x1,07m Wink za 50zł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Sprawdzales przed zakupem jak twarda jest ta pianka czy kupiles w ciemno ? Jestem ciekawy ile "siądzie" po zalaniu akwariów, bo parę kilo tam bedzie
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Jak zwykle w ciemno Wink
wpisz na znanym portalu aukcyjnym: Pianka polietylenowa PE gr. 10mm 1m2 Czarna METRY 
Ugięła się ze 2mm. U Ciebie pewnie będzie podobnie, wysokość akwarium ta sama (50cm), więc nacisk podobny.
Wszystkie inne akwaria stały zawsze u mnie na karimatach 10mm (ten sam materiał) lub na dedykowanej podstawce (zostawia straszne ślady na meblach). Teraz jeszcze mam też na styropianie 5cm na podłodze - tymczasowe zbiorniki Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
(03-02-2021, 14:16 PM)LukaszW85 napisał(a): Przyklejanie zdało egzamin w 300x50x50. 290x50x50 daliśmy radę bez przyklejania. Taśma po całej długości, dwa paski 10mm przez całość.
Druga opcja to kupić nieco większą piankę, po postawieniu na miejscu dociąć nożem do tapet lub samym ostrzem.
Używałem pianki polietylenowej 10mm, kupiłem kawałek 5x1,07m Wink za 50zł.
Dzięki za info. Najbardziej obawiam się, że jak przykleję taśmę dwustronną, to jak będę wsuwał po blacie akwarium, to pianka się odklei i przesunie.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Da radę przesuwać piankę z akwarium i akwarium bez pianki, nie ma się co za bardzo o to martwić. Zawsze możesz więcej taśmy dać, żeby mieć pewność Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
(04-02-2021, 20:59 PM)LukaszW85 napisał(a): Da radę przesuwać piankę z akwarium i akwarium bez pianki, nie ma się co za bardzo o to martwić. Zawsze możesz więcej taśmy dać, żeby mieć pewność Wink
Dokładnie, nie ma co się martwić pierdołami Smile Jutro przyjadą regały, na akwaria trochę sobie jeszcze poczekam Sad W międzyczasie zamówię sobie piankę poleconą przez ciebie i zrobię sobie blaty z płyty OSB. No i oczywiście muszę zaplanować filtrację. Na pewno będą hamburgi. Zastawiam się nad zasilaniem, czy centralnie dmuchawą na powietrze, czy pompami z osobna każde akwarium. Jakie macie doświadczenia?
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości