• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllym Altum

#1
Chciałem wpuścić do mojego akwarium stadko altumow. Mam takie pytanie bo w  większości akwariach gdzie pływają altumy jest albo czyste szkło albo sam czysciutki piasek a ja chciałem dać na dno masę liści i torfu oraz sporo korzeni. Myślicie że by się to sprawdziło? Czy były by problemy z rybami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A dlaczego miałoby się nie sprawdzić? Moim zdaniem to tylko lepiej dla ryb. Jeśli filtracja będzie odpowiednia to nie powinno być przeciwwskazań Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sugerowałem się tym że masa ludzi ma te ryby prawie że w sterylnych warunkach. Dlatego wolałem zapytać niż później żałować. Też mi się wydawało że powinno być dobrze patrząc gdzie i w jakim środowisku żyją.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zabierasz się z ichniej strony do problemu. Priorytetem jest coś innego.

Dno bez piasku czy z pisakiem nie oznacza sterylnych warunków. Tak samo dno zaścielone liśćmi czy korzeniami nie jest panaceum na sukces w hodowli altumów. Każde z tych rozwiązań może pomóc lub zaszkodzić.
Ważniejsze są jakość wody, wielkość zbiornika, pokarm itp. Zagospodarowanie dna jest jedynie środkiem, który może wzmocnić lub osłabić nasze zamierzony.  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(15-11-2020, 20:26 PM)teo napisał(a): Zabierasz się z ichniej strony do problemu. Priorytetem jest coś innego.

Dno bez piasku czy z pisakiem nie oznacza sterylnych warunków. Tak samo dno zaścielone liśćmi czy korzeniami nie jest panaceum na sukces w hodowli altumów. Każde z tych rozwiązań może pomóc lub zaszkodzić.
Ważniejsze są jakość wody, wielkość zbiornika, pokarm itp. Zagospodarowanie dna jest jedynie środkiem, który może wzmocnić lub osłabić nasze zamierzony.  

Mi właśnie chodzi tylko o ten temat, o syf na dnie akwarium. Co do parametrów czy pokarmów wiem co robić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Od kilku lat mam altumy w różnych zbiornikach. Nigdy nie miałem ich na czystym szkle. Żadnych problemów.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości