• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sajica - samiec zaatakował samicę z ikrą podczas podmiany

#1
Witam
Dwa tygodnie temu zakupiłem młodą parkę pielęgnic Sajica, rybki mają około 4cm. Bardzo szybko, bo po tygodniu rozpoczęły kopać sobie gniazdo i przedwczoraj samica złożyła ikrę. Przez ten cały czas broniły gniazda wspólnie. Dzisiaj w trakcie podmiany wody zauważyłem, że samiec nagle zaczął atakować samicę, a ta zaciekle się bronić. Po paru minutach poturbował ją tak mocno, że jeszcze chwila i by ją zabił. Postanowiłem usunąć ikrę i zakopać gniazdo, co ostatecznie rozwiązało problem. Dalej samiec ją goni, jednak samica już się nie broni tylko ucieka. Czy to ja spowodowałem to zachowanie ingerując w zbiornik? Czy przy kolejnym tarle powinienem powstrzymać się przez tydzień ze sprzątaniem i podmianą? Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
To jeszcze bardzo młode ryby, muszą się nauczyć. Nie wiem czy zakopanie gniazda to był najlepszy pomysł, bo utrata potomstwa to częsty powód kłótni wśród pielęgnic. Jeżeli masz gdzie to wartoby odłowić samca.

Zdecydowanie dobrze jest dać rybom spokój gdy pilnują ikry i młodych, jeden tydzień bez podmianki ich nie zabije Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości