• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zoo Wrocław - kilka ciekawostek ;)

#21
Wycofanie biotopów Malawi i Tanganiki ma prawdopodobnie związek z budowanym "Afrykarium", gdzie te biotopy będą miały gigantyczne zbiorniki.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ze strony Zoo Wrocław:

Cytat:Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny przedstawiać będą m.in. rafę koralową Morza Śródziemnego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.

Czyli musimy trochę poczekać. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Nadal mnie to Morze Śródziemne nurtuje Smile Wiem, że tak mają na stronie, ale ja mam informacje, że jednak inne morze będzie, o czym już pisalem. Po za tym, Śródziemne jest raczej kojarzone z Europą i rafy to ma słabe. Ktoś miał dochodzenie przeprowadzić Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Killi, miałam też wpaść do Zoo po świętach i kurcze ciągle coś innego mi wypada Sad

Dawid a moja fotka była robiona w pawilonie akwarium. W części z gadami nie kojarzę takiej konstrukcji ale tak jak pisałam, byłam w zoo ponad rok temu.

Ogólnie to w internecie pojawiają się co jakiś czas artykuły "co nowego na budowie". Przykładowo ludzie się skarżą, że bilety nie potaniały a przecież wchodzi się na plac budowy. No ale ludziom się nie dogodzi. Tu link http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6...,id,t.html

Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Myślę że na akwaria we Wrocławskim Zoo nie ma co narzekać, póki nie powstanie wspomniane Afrykarium. Potem będzie co oglądać ;-)

Palmiarni w Gliwicach nie mogę się doczekać. Ostatni raz byłem tam z 15 lat temu, więc podejrzewam, że zajdą znaczne zmiany in+ Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Tak Gliwice zapowiadają się nieźle, podobno pod względem wielkości drugie akwarium w Polsce po Gdyni. W listopadzie nie omieszkam tam wpaśćSmile Wrocław też mam nadzieję stanie na wysokości zadania bo ogólnie jest tam co zwiedzać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
[Obrazek: P1030869.JPG]
Tak wygląda tęczankarium które pokazała Mei. Mieści się w pawilonie akwarystycznym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Dzięki Sepher Smile Muszę tam w końcu wpaść bo też i taki jeden inny baniak muszę sobie pooglądać Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/7...,id,t.html

Dzieje się Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
No nieźle to wygląda, mam nadzieję, że jeszcze uda się wybudować jakąś drogę szybką z Poznania do Wrocka i już będzie zupełnie odlotowoSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości