• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zoo Wrocław - kilka ciekawostek ;)

#11
(05-04-2012, 12:27 PM)mei napisał(a): Tak według projektantów ma wyglądać ten wielki pawilon:

Widzę, że Projektanci wybrali już obsadę akwariów Tongue
Najlepsze są Dyskowce/Paletki w pierwszych zbiornikach, niewyskalowane mam nadzieję ryby w zbiornikach przy pingwinach Tongue inaczej nieźle "przerybione", z jakości "filmu" ciężko wywnioskować ale to chyba aligatory nie krokodyle i wiele wiele innych niedociągnięć Tongue

Na szczęście to tylko wizualizacja i mam nadzieję, że ktoś z głowa to później ogarnie i ubierze w "afrykańskie łachy".
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mei: w zeszłym roku ten zbiornik był poświęcony sporej grupie tęczanek (no chyba że to jakiś inny zbiornik, moja pamięć jest dość słaba).

Tak nawiasem to chyba już wyślę im swoje CV Smile

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
We wrocławskim zoo jestem średnio raz w roku a tamto foto było z końca kwietnia 2011 Wink Miałam podejść tam jakoś jesienią ale zawsze jakaś inna trasa mi wypadała Tongue Ja w takim zbiorniku widziałabym jakieś fajne BW z większymi pielęgnicami. Litraż wydaje się dość spory, wystrój też dopasowany.

Ogólnie oprócz samego pawilonu Akwarium, obok stoi budynek z wystawą różnych robali i gadów, w którym również jest kilka akwariów z rybami. Na środku tego budynku jest również zrobiona tak jakby rzeczka wpływająca do jeziorka i tam widziałam duże p. zebry pływające z żółwiami Smile

A afrykarium nie mogę się doczekać. W sumie o samym projekcie słychać już było kilka lat i wreszcie budowa ruszyła. Teraz tylko musimy cierpliwie poczekać do 2015 roku... Sporo czasu ale i inwestycja ogromna.

Piotr, a składaj CV, może dostaniesz pracę przy planowanych afrykańskich paletkach Big Grin Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
O to przecież chodzi, paletki to moje ulubione ryby Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Fajna praca w sumie... Co pół godziny przestawiasz paletki w inne miejsce zbiornika, coby ludzie nie gadali, że są martwe Big Grin Tongue Może ja też wyślę CV?? Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Moze zasypiemy ich CV? Smile
Projekt mi juz znany od kilku lat, pierwsze plany zakladaly otwarcie w 2012.
Mei - w pierwszym poscie napisalas, ze ma byc rafa koralowa z M. Srodziemnego, a z tego co pamietam, to ma byc z Morza Czerwonego.

Projekt nowatorski jak na polskie ogrody. Dobrze, ze wszystko ruszylo. Bedzie kolejny powod by Wrocek odwiedzic Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Na stronie zoo, do której linka podałam, jest napisane o Morzu Śródziemnym ale w innych publikacjach na temat afrykarium faktycznie pojawia się Morze Czerwone. W sumie nie wiadomo komu wierzyć Wink Tak jak pisałam w którymś kolejnym poście, plany te również znam od kilku lat, dlatego cieszę się, że w końcu zaczynają one wchodzić w życie Big Grin

A do Wrocka zawsze warto przyjechać Tongue Nie tylko z powodu zoo Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Zatem mozesz przeprowadzic prywatne sledztwo i to wyjasnic bedac w Zoo Smile
Wydaje mi sie, ze raczej nie o rafe Srodziemnego chodzi.

Do Wrocka mam kilkanascie powodow by jezdzic, np: rodzina, przyjaciele, Trzej Krolowie, Piast w butelce Wink , Zoo z projektem... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Byłem w ZOO we Wrocławiu w zeszłym tygodniu i... nie jestem zadowolony.

Oczywiście mówie w odniesieniu do akwariów. Prawie zupełnie w akwariach nie ma pielęgnic. Więc cichlido-maniak nie będzie za bardzo usatysfakcjonowany. Redukcje zbiorników z pielęgnicami przeprowadzono kosztem akwariów morskich - ekspozycji z rybami morskimi przybyło, pielęgnic ubyło. Ten proces trwa już od jakiegoś czasu...

Pamiętam wiele lat temu były zbiorniki z wielkimi pielęgnicami amerykańskimi. Jeszcze dwa lata temu był piękny zbiornik ze skalarami. I kilka zbiorników z Tanganiką. Dziś już tego wszystkiego nie ma.

Ostatnie pielęgnice można zobaczyć w pawilionie... z gadami, wężami, żółwiami. Niestety głównie "od góry" - w zbiornikach z krokodylami - między krokodylami pływają, w jednym zbiorniku pielęgnice afrykańskie - tilapie, barwniaki, w drugim amerykańskie - pielęgnice cytrynowe, pawiookie, wielkie piranie pacu. Wszystko jednak ogląda się "od góry", tak jakby się oglądało ryby w oczku wodnym. Ma to też swoje plusy.

No i fajny jest zbiornik o którym mei pisała na pierwszej stronie w poście 05-04-2012 godz. 14:08, zbiornik ten też nie znajduje się w dziale akwarystycznym, lecz w dziale z gadami. Pływają w nim dwie duże anakondy, duży żółw i kilka pielęgnic pawiookich. Niestety jedna pawiooka leżała "na płask" między powierzchnią wody a korzeniem, próbując w ten sposób przed czymś się schować, w dodatku była bardzo mocno poturbowana, zdychała. Trzy kolejne pawiookie siedziały schowane, zgrupowane w drugim końcu akwarium, też za korzeniem, i nie wypływały stamtąd na otwarte wody. Pozostaje zagadką kto poturbował (w zasadzie zabił - bo założe się, że ona już nie żyje) pielęgnice pawiooką, a trzy inne nastraszył tak, że się boją wyjść z kąta - i to w tak wielkim akwarium! Czy mogły ją poturbować anakondy? Nie wiem. Stawiam raczej na żółwia.

Niestety nie zdążyłem przyjrzeć się kto jest owym tajemniczym agresorem, w zasadzie to nawet nie zdążyłem się przyjrzeć, czy w tym akwarium oprócz wymienionych stworzeń żyje coś jeszcze - być może. Z kilku powodów nie zdołałem tego zrobić. Po pierwsze poziom wody w tym zbiorniku jest bardzo nisko, i jeśli chce się obserwować ryby to trzeba przykucnąć, albo uklęknąć - bardzo niewygodne. Zwłaszcza jeśli w pawilionie jest masa zwiedzających. I to był właśnie drugi powód - nie zdołałem tam przy tej masie turystów i zwiedzających, przykucnięty, wystarczająco długo poobserwować zbiornika. Taka próba utrzymywana przez dłuższy czas w najlepszym razie skończyłaby się staranowaniem mnie przez pozostałych zwiedzających Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Odwiedzam zoo we Wrocławiu co jakiś czas bo mam relatywnie blisko i faktycznie zostałem na etapie akwariów z Tanganiką i Malawi, pamiętam też jeszcze wcześniej zbiorniki z wielkimi flower horn, piraniami czy też pawiookie w basenie. Szkoda że to już przeszłość .....ale być może wycofali Tan. i Mal. ze względu na właśnie wspomniane tworzenie stref w polskich ogrodach zgodnie w wymogami UE. Moim zdaniem afrykańskie zbiorniki akurat we Wrocławiu były katastrofalnie wykonane, nie oddawały w żaden sposób klimatu jezior, zarośnięte zielskiem (w ogóle w większości zbiorników dominowały rośliny) nie wiem kto to projektował. Z tego powodu dobrze że ich już tam nie ma.
Jeśli trzymamy już się południa regionu to ciekawy projekt powstaje w palmiarni w Gliwicach (otwarte bedzie w listopadzie tego roku) - potężne akwaria z biotopem afrykańskim, amerykańskim i azjatyckim, można poczytać w necie. Jestem w pobliżu kilka razy w roku więc widzę że praca wre...
wiesiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości