• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma mendezi

#41
Około 6,0. Wolałbym ich jednak w znacznie niższym pH nie rozmnażać, bo potem są same samce... :/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Trochę temat Apisto na forum ucichł, więc musiałem przekopać parę stron działu o pielegniczkach, żeby tutaj trafić Smile Przedstawiam mendezi odmiany "Red Santa Isabel", które od tygodnia goszczą w moim akwarium. Mam 3 samce i 2 samice. Ponieważ ulubionym zajęciem dominanta jest lanie pozostałych dwóch, postanowiłem włożyć mu do akwarium lusterko i tą staropolską tradycyjną metodą zrobić mu sesję foto, żeby zajął się czym innym. Aktualnie pH spadło za sprawą aquacidu do 4,5, więc idąc za stwierdzeniem Rukiego z poprzedniego posta muszę je nieco podnieść, bo myślę, że jedna z samic wytrze się na dniach.

   

   

   

   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 7 Lubię to od:
  • -KUBA-, Grzechu97, pamparampam, Papja, Ruki, stefan212020, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Samce z tego importu są śliczne, ale bardziej zdumiewające są samice- wyjątkowo pięknie ubarwione Big Grin. U mnie już po tarle, para póki co zgodna maksymalnie
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
(19-12-2023, 23:32 PM)Papja napisał(a): Samce z tego importu są śliczne, ale bardziej zdumiewające są samice- wyjątkowo pięknie ubarwione Big Grin. U mnie już po tarle, para póki co zgodna maksymalnie

No samice są takie, że na początek zwątpiłem w umiejętności @mpaw  co do odławiania odpowiedniej płci, rzecz jasna okazało się, że to ja wyszedłem z wprawy Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Przepiękny samiec, dawno nie widziałem tak efektownego ale i naturalnie wyglądającego (nie przekombinowanego) apisto
I rzeczywiście samiczki też zaskakująco atrakcyjne...
To są dzikusy czy już jakieś F-ki?
Na jakich parametrach trzymane?

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Jaki litraż na nie przeznaczyłeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Moje się tak nie wybarwiają Sad Są na mrożonkach (nie chcą jeść sztucznego). Podajesz coś na wybarwienie?[Obrazek: c91a7085e037fa62bba3f5c601025185.jpg][Obrazek: fe4fb73afa91f0ebccc97b28075e7ac0.jpg][Obrazek: ddcbb37663fd02da6da430761e1c0c42.jpg]

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
@Limak86 to dzikuski od Mpawa. Obecnie pH 4,5, <200 μS/cm i temperatura 24°C. Odczyn muszę podnieść, bo niespodziewanie mocno spadł tak jak pisałem.

@kojot99 160 L (100x40x40). Myślałem o większej grupie, ale Paweł słusznie mi odradził. Mam jednak nadzieję, że z czasem parę młodych uda się odchować i będzie ich nieco więcej.

@Ghost u mnie dostają mrożonego wodzienia i artemię. Poza tym staram się je przyzwyczaić do supreme artemia od Naturefood, ale jak na razie towarzyszące im drobnoustki trójpręgie wyjadają jej większość. Może masz za jasno w baniaku?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
To ja mam wyższe pH. Temperatura 26,5 - 27 stopni. Wydaje mi się, że za jasno nie jest - mam miejsca bardzo mocno zacienione. Załączam zdjęcia. Karmię artemią i lasonogami - niby z dodatkiem czosnku, ale mrożonki zawsze przepłukuję po rozpuszczeniu.
Edit: jeszcze dodam, że część samców jest ciemna a jest jeden jasny z zaczerwieniem za skrzelami. Niestety ten kolor nie poszedł dalej

[Obrazek: 465a7ddebb35fa6e856aa4bf5eaeb5a9.jpg][Obrazek: 1ce72099ee74d7eb2dd9c86a0e58dfa1.jpg]

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: f12b7000a2f3c5c8d833ecafdfbc2001.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
To pewnie pozostałe samce są gnębione jak u mnie i nie mają szans na wybarwienie się, poza tym niestety czarne wody nie sprzyjają ukazywaniu barw ryby i tu może być u ciebie pies pogrzebany. Do tego jasny piasek, a u mnie na dnie są liście.

Co to masz za monitorek pH i przewodności?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości