• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prośba o pomysł na obsadę do akwarium 200x40x45

#21
Cały czas szukam jakichś ciekawych pielęgnic z AC. Myślałem że znam już wszystkie i pozostało tylko się na coś zdecydować, a tu natrafiam na Panamius panamensis. Ale mało informacji i chyba trudno dostępna ryba. Poza tym, może jest ktoś kto się zna na Parachromisach i wyjaśni mi, czy P. friedrichsthalii i P. loissele to obecnie to samo? No i czy  Parachromis La Ceiba to jakiś nowy gatunek?!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(26-10-2020, 13:15 PM)jurgen28 napisał(a): Cały czas szukam jakichś ciekawych pielęgnic z AC. Myślałem że znam już wszystkie i pozostało tylko się na coś zdecydować, a tu natrafiam na Panamius panamensis. Ale mało informacji i chyba trudno dostępna ryba. Poza tym, może jest ktoś kto się zna na Parachromisach i wyjaśni mi, czy P. friedrichsthalii i P. loissele to obecnie to samo? No i czy  Parachromis La Ceiba to jakiś nowy gatunek?!
W skrócie:
- ryby znane kiedyś jako P. loisellei zostały nazwane Parachromis friedrichsthalii
- ryby znane kiedyś jako P. friedrichsthalii zostały nazwane P. multifasciatus
Dlaczego? Bo XIX-wieczni naukowcy często opisywali nowe gatunki na podstawie ryb z błędnie podawanym pochodzeniem.
La Ceiba to odmiana barwna P. managuensis.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Diękuję za wyjaśnienie!!!   Na tą chwilę klaruje mi się pomysł, na próbę odtworzenia biotopu rzeki Rio Candelaria, z obsadą w skladzie: para Oscura heterospila, kilka sztuk Thorichthys meeki, i jako rozpraszacze grupka Xiphophorus helleri lub Poecilia. Coś na wzór tego akwarium Lee Nuttalla:



Mam nadzieję, że moje akwarium jest wystarczające do zrealizowania tego pomysłu. Na razie wszystko jest w fazie projektu, więc opinie i ewentualne uwagi mile widziane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Myślę, że akwarium spokojnie wystarczy, powiem więcej, i tak będziesz musiał kupić kilka heterospila bo u nich nie sposób odróżnić płci, i może się okazać że na dłuższą metę będziesz w stanie utrzymać więcej niż jedną parę. Widziałem akwarium podobnej wielkości (no może szersze) gdzie w zgodzie żyło kilka par Oscura (to czy komuś podoba się widok tylu dużych ryb w akwarium to już kwestia gustu). Oczywiście para heterospil + kilka Meek to też będzie doskonałe rozwiązanie.

Powodzenia w projekcie i koniecznie nam tu donoś o postępach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości