• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: mętna woda

#31
Dobra, zamówiłem 1 kg maxspecta biosphere - w połączeniu z 10 litrami siporaxu już na bank oganie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(25-10-2020, 22:40 PM)darkdivinity napisał(a): Dobra, zamówiłem 1 kg maxspecta biosphere - w połączeniu z 10 litrami siporaxu już na bank oganie

Czy ogarnie to czas pokaże
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Podepnę się pod temat. W swoim akwarium mam taki sam problem. U mnie widoczność to jakieś 10cm od przedniej szyby. Wymieniałem wodę po 70% pare razy ale po jakimś czasie znowu problem się powtarza. Ma ktoś pomysł jak temu zaradzić? Nie mam sumpa żeby włożyć watę. Dopiero na początku nowego roku będę stawiał akwarium. Baniak będzie miał tysiąc litrów. Czy z moim eheimem 2260 i kilogramem kulek maxspecta mogę przerzucić ryby do świeżo wlanej wody ro z kranówką w stosunku 70/30? Czy będzie za mało bakterii które ogarną temat? Ewentualnie mogę dorzucić do aktualnego akwarium pozostały kilogram maxspecta żeby przez ten miesiąc bakterie się na nim wychodowaly. Co wy na to? Parametry wody w normie. No3 około 20 raczej nie przekracza więcej. Po podmianach mam 10. PH w okolicach 7 gh 7. Woda ma dobre parametry o czym może świadczyć to, że manacapuru się niedawno wytarły. Do tego mam M. tigrinusa, który jest podobno bardzo wyczulony na złe warunki wodne.

[Obrazek: 242b3c8d1a491903a4d1a9559cf744a2.jpg]

[Obrazek: 9f141c350c80c98bc568e91fa177bae2.jpg]
[Obrazek: 2e3dbcc7215bdfcdce44072e1a91fa92.jpg]
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Dobrze rozumiem , że w istniejącym baniaku tak z nienacka taka mgła ci się zrobiła ? Bo jesli to pierwotniaki, to u mnie pojawiły się na chwilę właśnie po większej podmianie wody. Tak, że te 70% kilka razy to chyba więcej zaszkodziły niż pomogły.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości