• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dodawanie zdjęć jako załączniki - poradnik

#1
Chciałem w kilku krokach pokazać jak dołączać zdjęcia do postów ale tym razem jako załączniki. Dlaczego tak? Zdjęcia wstawione w ten sposób pozostają na forum, zdjęcia na innych serwerach typu fotosik itp. z czasem mogą zostać usunięte (z różnych przyczyn) a na forum pozostanie w temacie jedynie pusty prostokąt.

To teraz do rzeczy:

Zakładamy nowy temat lub piszemy nową odpowiedź i bezpośrednio pod oknem edycji tekstu mamy kolejne okno zatytułowane "Załączniki". Pierwsze pole jakie jest tam widoczne to "Nowy załącznik:" i przycisk do kliknięcia: "Przeglądaj"

   


Klikamy ten przycisk i otwiera nam się kolejne okno o nazwie "wysyłanie pliku" - typowe okno windowsa w którym wyszukujemy pliku ze zdjęciem jakie chcemy załączyć do tematu. Po wyszukaniu pliku klikamy na niego a następnie w przycisk "otwórz"

   


Po tej czynności w pustym do tej pory polu "Nowy załącznik" pojawia się cała ścieżka do naszego zdjęcia, teraz wystarczy kliknąć przycisk "Dodaj załącznik"

   


Teraz należy poczekać moment aż plik zostanie zaciągnięty, poznamy to po tym jak w naszym oknie pojawi się nazwa naszego pliku i po prawej od niego przycisk "Wstaw do posta"

   


Teraz już pozostaje jedynie wskazać kursorem miejsce, w którym chcemy wstawić w poście zdjęcie i klikamy na "Wstaw do posta"

   


To by było na tyle, każde kolejne zdjęcie w tym samym poście to po prostu wałkowanie tego co napisałem od początku Smile

powodzenia

EDIT by qbsztyk:
A jak zmniejszać zdjęcia? - Zapraszam do tematu Piotrka:

Jak zmniejszać zdjęcia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Photo 
Oo moze w koncu w weekend wstawie fotki moich hrp bo chyba juz zaczailem o co chodziWinkfilas swietna pracaSmile

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No teraz już chyba nikt nie będzie mógł się tłumaczyć, że nie umie wklejać zdjęć, co najwyżej może być zbyt leniwy, by przeanalizować powyższe krok po kroczku Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A co zrobić aby wstawić opisy do kilku zdjęć wstawionych wcześniej?
Forma Edit posta (zdjęcia ciurkkiem, jedno pod drugim i gdzie wstawić opis konkretnego zdjęcia wtedy?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pomiędzy linki do zdjęć? Chyba nie do końca rozumiem posta.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(14-01-2013, 19:10 PM)piotrK napisał(a): Pomiędzy linki do zdjęć? Chyba nie do końca rozumiem posta.

W przypadku edit posta (przeglądarka Mozilla, ale i Chrome, Win7) nie ma czegoś takiego jak link do zdjęć w treści edytowanej. Zdjęcia są w zakładce załaczniki z opcją usuń tylko.
Wcześniej nie wstawiałem w konkretne miejsce w treści posta tych załączników.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale masz guzik "Wstaw do posta". Wciskasz go, a zdjęcie pojawia się tam, gdzie miga Ci kursor

Przykład
   

I mogę pisać dalej Smile


Działa na Win 7 i na Chrome i na Mozilli
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(14-01-2013, 20:30 PM)Pley napisał(a): Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale masz guzik "Wstaw do posta".

w tym cały ambarans że nie ma takowego u mnie /się nie pojawia, a przy opcji edit posta tylko mam guziczek usuń.
Ale może admin w swej łaskawości pozbawił mnie pewnych funkcji użytecznych


Załączone pliki Miniatury
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No to faktycznie sprawa musi trafić do admina, normalnie powinieneś mieć przycisk "wstaw do posta"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Sprawdź pod inną przeglądarką. Ja kiedyś wszedłem z telefonu i nie miałem przycisku "wyślij" a posta pisałem 20 minut Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości