• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dodawanie zdjęć jako załączniki - poradnik

#81
(19-08-2017, 01:16 AM)lidiotka napisał(a): Aaaaa, to trzeba poczekać.... Tongue

Nie ... trzeba ogarnąć Pinta Pies
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Moi Drodzy.
Zwracam się z nie znoszącą zwłoki prośbą: poprawcie-że wreszcie rozmiar załączników Big Grin przy dzisiejszych monitorach i rozdzielczościach 700 KB to stanowczo za mało. Szkoda się starać, dobierać ustawienia, ostrość itp, jak potem i tak się wstawia mały "znaczek pocztowy", na którym niewiele co widać. Albo ewentualnie usprawnijcie wyświetlanie fot z linków zewnętrznych - próbowałam tak ostatnio zalinkować z pomocą znaczników img i /img, niestety wtedy nie wyświetla się ani zdjęcie, ani nawet link.
Ja wiem, że skrypt forum powstał lata temu, kiedy każdy miał monitorek 14'' i przysłowiowe 256 MB RAMu Big Grin , ale na litość, te czasy minęły. Dzisiejsze zdjęcia naprawdę zasługują na załączanie w przyzwoitym, dużym rozmiarze, w rozdzielczości, na której COŚ WIDAĆ (sorry za Capsa - jest nie dla krzyku, a dla podkreślenia).
Pozdrówki serdeczne i z góry dziękuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Pomyśl o użytkownikach korzystających z internetu mobilnego, większe załączniki zjadają bardzo szybko limit transferu!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
To też się zmienia. Są oferty tel. kom., w których nawet po wyczerpaniu transferu nadal jest możliwość korzystania z internetu, wolnego ale zawsze (np. Orange Free).
Naprawdę szkoda robić dobre zdjęcia po to, żeby potem wstawiać maleńkie "ogryzki", na których niewiele widać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Czy Ty czasem nie przesadzasz? Wszyscy mają dopasowywać się do Ciebie, bo chcesz się pochwalić zdjęciami? Jakoś innym forumowym fotografom nigdy to nie przeszkadzało i się umieli dopasować. Dzięki obecnym warunokom wątki szybko się ładują, nie zapychają transferu(nikt nie będzie zmieniał teraz abonamentu, bo Ramirez Dolores chce wrzucać duże zdjęcia na forum), a zdjęcia nie zajmują tyle miejsca na serwerze.

Zobacz sobie na stare wątki, kiedy to rządziły Imageshack, Fotosik czy Photobucket. Rządziły, do momentu ograniczenia darmowego miejsca i prawie wszystkie zdjęcia z zewnętrznych serwisów zniknęły. 700 kb to jest wystarczająca "waga" by pokazać dobre zdjęcie na forum. Jak ktoś chce pokazywać hi-res zdjęcia to najlepiej jak zrobi sobie galerię na jakimś portalu fotograficznym lub zewnętrznym serwerze.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
I ja zrobiłam, na Dropboksie Big Grin po czym zostałam zrugana za to. Bo się linków klikać nie chce. Błędne koło.
OK, nie to nie. Ale nie miejcie pretensji o wstawianie linków. I nie chodzi tu o żadne "chwalenie się", tylko o to, żeby było coś przyzwoicie widać, bo na małym zdjęciu zwyczajnie kiepsko widać szczegóły. A personalne wycieczki sobie daruj - możesz mnie nie lubić, na szczęście jesteś w mniejszości na tym forum ;D
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Bez przesady Wink. Spójrz na zdjęcia Mata, Łojca, Faziego czy innych naszych czołowych forumowych fotografów- te zdjęcia dalej wyglądają super, pełna rozdzielczość potrzebna by była do wydruku do kalendarza, a nie na forum Smile.

PS. Jak ja mam lenia totalnego a chcę się pochwalić na forum to najszybszą opcją jest przesłać, nawet sobie, zdjęcia na facebooku(który masakruje jakość, w porównaniu do programów, co prawda), a potem je ściągnąć z FB i wrzucić na forum- roboty z 30 sekund Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Zostałaś zrugana, bo w regulaminie jest prośba o wstawianie zdjęć jako załączniki, a nie linki. Pretensje i upominanie będzie zawsze, pozostaje się albo dopasować albo nie wrzucać zdjęć. Trudno, ale życie jest brutalne. Potem jak zewnętrzne hostingi znikną to się taki Lech-u pyta czemu puste posty trzymamy na forum. Tongue

I bez przesady, że małe zdjęcie- spokojnie można wrzucić jpega odpowiadającego 720p(ustawienie jakości rzędu 97-99%) czy 1080p(90-95%). To ani nie są małe zdjęcia ani nie są zmasakrowane kompresją.

P.s.
Ja tam na forum lubię wszystkich, trzeba sobie porządnie zasłużyć na moje nielubienie. Wkurza mnie tylko wymaganie od wszystkich by się dopasowali do jednej osoby.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
No widzisz, a do Lech-u'a (pisownia celowa) się dopasowujesz, bo marudził Big Grin
Wasze forum, Wasza decyzja - trudno, niech będzie. Z czasem przyznacie mi rację.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
Ramirez Dolores - jest rozwiązanie. Wklejaj zdjęcia jako załączniki a pod każdym z nich dodaj linka do większej wersji. Podawanie samych linków jest nieakceptowane bo dzisiaj jesteś tutaj, interesujesz się tematem i zdjęcia będą ale za np. 5 czy 8 lat jak ktoś wejdzie na forum to może się zdarzyć, że Twoich zdjęć na Dropboksie nie będzie bo zwyczajnie je skasujesz z różnych przyczyn. Załączone zdjęcia w małej wersji pozostaną w temacie na cały czas istnienia forum i temat będzie kompletny i wartościowy. 
Jest sporo ciekawych forum tematycznych nie związanych z rybami gdzie szukam wiadomości i trafiam na linki pod którymi nie ma już zdjęć - to jest irytujące bardziej niż bym trafił na zdjęcia o słabszej jakości Wink 
Jeżeli dodasz linki dodatkowo oprócz załączników na pewno nikt nic nie powie.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 7 gości