• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie.

Bo monogamia pielęgnic (z nielicznymi wyjątkami) to nigdy nie jest dobieranie się w pary na całe życie. Chodzi tylko o to, że samiec wyciera się jednocześnie tylko z jedną samicą Wink Dobrze, że chociaż na chwilę jest zawieszenie broni. Może jak nikt ich nie będzie karmił to będą spokojniejsze, bo będą oszczędzać energię Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jadę z synem na męski wypad na ryby, więc karmnik połautomatyczny w postaci żony będzie. Sugerujesz, że tygodniowy post dobrze im zrobi ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeżeli chcesz popełnić błąd, jaki robi każdy akwarysta, to możesz pozwolić karmić Big Grin Ja od pewnego czasu jadąc nawet na dwa tygodnie zostawiłbym ryby w spokoju.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może masz rację. Kucharka z mojej żony dość dobra, ale zawsze ugotuje za dużo ziemniaków albo rosołu Smile lepiej nie ryzykować.

Edit...
Dorobiłem sobie teorię do tego co się dzieje w zbiorniku. Do tej pory były sobie pary , ale nie było oznak tarła. Może ustabilizowanie parametrów wody skłoniło barwniaki do rozrodu i te najbardziej chętne zaczęły działać. I transom i teaniatusom zmniejszyła się tolerancja na ten sam gatunek i na resztę obsady. Na tą chwilę nie da się określić gdzie które ryby mają rewir. Pływają i zalecają się do siebie na całej długości zbiornika, przez co obecne single nie mają spokojnych miejsc na ukrycie się.
Żona dziś próbowała znaleźć gdzie są. Samica transa była wciśnieta w kąt akwarium pod liście dębu, a samca teaniatusa nie znalazła.
Może jak się pary wytrą zajmą jakieś konkretne miejscówki i zrobi się spokojniej.
Oby wszystkie żyły zanim wrócęSmile
Teoria laika ale może coś w tym jest.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i po urlopieSad
Od razu po powrocie szukanie ryb ......
Chwilę zeszło , ale na szczęście strat nie ma. Chyba też nic nie przybyło, choć najdłużej szukałem samicy teaniatusa, która siedziała w kokosie tuż za gruzowiskiem transów nie wychodząc nawet do.karmienia. jest więc szansa, że czegoś tam pilnuje. Pod wieczór zrobiła kilka kursów do następnego kokosa i teraz tam siedzi.
Zdetronizowanego samca znalazłem pod korzeniem, który dołożyłem przed wyjazdem, żeby miał dodatkową kryjówkę. Wygląda kiepsko, ale żyje.
Transy..... mam kłopot z odróznieniem samic, ale mam wrażenie, że znów było chop siup zmiana dupWink
Druga sporadycznie się pojawia.
Po niedzieli finalizuję zakup nowych transów. Już się nie mogę odczekać co się wtedy będzie działo.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nadal wszystko żyje, ale w akwarium jest terrorysta. Młody teaniatus bije wszystko co się rusza włącznie z samicą, którą wygonił z kokosa i sam teraz tam mieszka. Niby duży zbiornik a jedna ryba rozstawia wszystkich po kątach. Może jak dojdą nowe transy agresja się rozłożyć bardziej i ktoś mu się mocniej postawi.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i są pierwsze ofiary. Samica transów nie doczekała nowych kawalerów. Sad A już jutro powinni być u mnie. Oby tylko przesyłka dotarła w dobrej kondycji.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Goran, mam nadzieje, że masz baniak na kwarantannę gotowy. Bo możesz za chwile szukać nowej obsady.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak. Stoi 2 tygodnie z wodą z głównego zbiornika i z filtrem, który działał w głównym j przez 3 tygodnie wcześniej. Myślę, że wystarczy ? Jak długo trzymać je na kwarantannie ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Minimum dwa tygodnie, a najlepiej z miesiąc.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości