• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie.

#95
(24-02-2021, 22:04 PM)macioch napisał(a): Bardzo ciekawa sprawa czekam na dalsze relacje Big Grin Wgl dobrze rozumiem że od kiedy jest to połączenie to ani razu ryby nie miały jeszcze młodych?
Odkąd jest nowy zbiornik to jedyne tarła jakie naocznie widziałem to u szczupienczyków i razbory . Był czas, że przez dobry tydzień nie widziałem samicy teaniatusa, bo siedziała w kokosie, ale jest w takim miejscu, że nie byłem w stanie zerknąć czy coś poza nią tam było czy nie. A na spacer nic nie wyprowadziła. Zachowań transów dopiero się uczę i nie do końca wiem czy na coś się zanosi czy nie. Poza kilkoma dniami mega przekopywania dna pod kamieniami i korzeniami i niesmialymi podrygami samicy przed samcem narazie nic szczególnego nie zaobserwowałem.
Faktem jest , że od niedawna dopiero twardości wody zeszły do niskich wartości, a ph w okolice 6. Więc woda dopiero zaczęła być taka jak lubią. Powoli zejdę z ph jeszcze niżej.
A jak temperatura ? Teraz jest coś koło 23.5 ÷ 24. Może też wartało by podnieść odrobinę ? No i jeszcze to, że transy są ze sobą chyba blisko spokrewnione może mieć jakieś znaczenie ?
Poniżej na szybko nagrany filmik z okolic płotu między Kargulami i Pawlakami Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - przez Goran - 25-02-2021, 18:23 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości