• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie.

P. roloffi bedą dobre dla Gorana, on lubi szukać ryb Tongue ja jak najbardziej polecam te barwniaki jak i Enigmatochromis bo te dwa gatunki narazie u mnie przodują. W akwarium 150cm długim nie dałem rady utrzymać więcej niż jednej pary P. kribensis makoure, za to 5 dorosłych P. roloffi świetnie sobie radzi w dużo mniejszym zbiorniku.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ok... gdybym się na te roloffi zdecydował to jest jakieś ryzyko krzyżówki z luźnym samcem nigeria ? Czy lepiej się go pozbyć?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mała aktualka ze zbiornika. Obnizenie ph działa. Niestety najbardziej na rośliny. Pista i kryptokoryny znikają w oczach.
Z innych minusów jest -1 sztuka azjaty.
U barwniaków znacznych zmian nie widać. Może trochę częściej transy i teaniatusy wchodzą sobie w drogę. Walczą też ojciec z synem o względy samicy teaniatusa. A ona wdzięczny się do obu.
Singielka transa nabrała kolorów i zaciekle broni obranego rewiru.
Na koniec krótki krecony na szybko filmik.


520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tyle mają miejsca, a zaloty przy sąsiadach odbywają. Tongue
Ciekawe, czy coś ruszy z tarłami. Moje czerwonobrzuche losowo reagują zalotami na różne czynniki: czasem po jedzeniu, czasem po podmianie, ale żadnej prawidłowości nie widzę. Gdzieś już z ponad miesiąc temu młode z udanego tarła zostały wyjedzone przez towarzystwo i od tamtej pory troszkę zalotów i nic.

Jaki masz poziom NO3 przy zaniku roślin?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(04-07-2021, 14:52 PM)mimo12 napisał(a): Tyle mają miejsca, a zaloty przy sąsiadach odbywają. Tongue.

Jaki masz poziom NO3 przy zaniku roślin?

Odkąd jest zbiornik , czyli prawie rok dwa razy udało mi się trafić na no3 wyższe niż 0. Może jak pistia całkiem się rozpuści będzie inaczej. Poza zanikającymi gatunkami roślin są jeszcze te które sobie jakoś radzą, czyli bucki, anubiasy, lotosy i krynia rzemieniolistna. Raczej wegetuja niż rosną, ale są. Wydaje mi się, że przegrywają walkę o całe produkowane NO3 z roślinami nadwodnymi, które mają korzenie w zbiorniku. Taka mikro aquaponika, ale robi robotęSmile Wodac to po epipremnum , które ma 3÷4 razy większe liście, niż jego brat rosnący normalnie w doniczce. dodatku te korzenie fajnie wodzie wyglądają na czarnym tle.
Tak, że wydaje mi się, że to czy rosliny wodne są czy zanikają u mnie nie ma wpływu na poziom NO3.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To spoko. Smile
Jak Twoje plany co do obsady barwniakowej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na razie czekam. Ale szukam już tylko transów. Chciał bym spróbować z kilkoma parami w tym zbiorniku. Liczę na wasze pomoc w zdobyciu kolejnych sztuk Smile fajne są .
Daje sobie i rybom czas do przyszłej wiosny, czyli jeszcze sporo.
Jak to nie wypali będą 2 opcje.
Zmiana na inne barwniaki i druga opcja to zmiana na inny kontynent.
W obu wypadkach chciał bym ryby od kogoś z forum.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W zbiorniku nic nie przybyło, ale zaszły pewne zmiany. Zmienił się układ siłSmile
Lawinę zmian rozpoczęło zdominowane starego samca teaniatusa przez jego syna. Po początkowtch przepychankach teraz całkowicie zajął jego miejsce u boku samicy. Ta para nigdy nie była super dobrana... może teraz z nowym samcem będzie lepiej.
Młody poczuł się jak Król Julian na Madagadkarze i razem z samicą stopniowo zwiększa swoje terytorium. Wcześniej teaniatusy operowały na skrawku dna, a teraz pływają po całym baniaku. Odnoszę wrażenie, że spodobała się im miejscówka transów, linia frontu przeunęła się w okolice wykopów pod kamieniami i teaniatusy robią podchody w celu jej przejęcia.
W swoje siły uwierzyła też singielka transów, bo zapuszcza się w ich okolice i wabi samca, przeganiając jego partnerkę. Na razie samiec opiera się jej wdziękom.
Tak, że jest co obserwowaćSmile
Krótki filmik z przed chwili.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nareszcie jakieś zachowania pielęgnicowate Wink aż mam ochotę wrócić do N. transvestitus.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak pisałem w temacie poszukiwań transów mogę dokupić albo 1 samca i 2 samice, albo 2 samce i 3 samice.
W obu przypadkach znów były by singielki tylko tym razem 2.
Poproszę bardziej doświadczonych o radę :
- po pierwsze przy mojej obecnej obsadzie którą opcja była by lepsza? 2 czy 3 teoretyczne pary transów ?
- po drugie, co zrobić z singielkami ? Zostawić czy gdzieś oddać na przetrzymanie aż się znajdą chętni?
Czy trzy pary i 2 singielki to nie będzie za dużo na ten zbiornik ?
Pewnie i tak nie uniknę przemeblowania dna, żeby było więcej fajnych miejscówek...

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości