• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie.

No i zonk Smile kolejny raz ryby mnie zaskoczyły. Skoncentrowalem się na barwniakach a tu dziś przy wywalaniu części pisti odkryłem pierwszego urodzonego na moim Czarnym Lądzie tubylca Smile i jest to malutki E. annulatus. Ma może że 3-4 mm. Oby udało mu się przeżyć na dłuższą metę, bo w ogólnym nie będzie mu łatwo, choć jeśli do tej pory żyje to może...ciekawe czy było ich więcej.
Krótki filmik z maluchem.


I jeszcze jedna sprawa.... na jednym samcu dziś zauważyłem coś takiego jak na fotce.Trochę się zaniepokoilem... dodam, że jak sie przestraszył i szybko popłynął, to to coś z niego odpadło... co to może być?    

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nic dziwnego, annulatus i dageti mają poziom trudności rozrodu -1 a przy tym składają sporo ikry, dlatego też są to jedyne szczupieńczyki afrykańskie które są dostępne regularnie w handlu z hodowli Wink. Tej wielkości młody jest już raczej bezpieczny.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zdziwiło mnie nie to, że się wytarły, tylko, że coś przeżyło . Smile
A co z tym czymś białym na samcu?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wrócę do tematu samicy transów. Albo to tak twarda sztuka, że już ponad miesiąc trwa jej walka z jakąś chorobą, albo samiec tak się jej daje we znaki, albo już nie wiem co.....
Nie wiem dokładnie ile, ale chyba większość czasu spędza siedząc na piasku. Do karmienia wypływa, je sporo, moze trochę lapczywie...drugą samicę przegania lub stroszy do niej płetwy. Ale mam wrażenie, że ma dość samca... niby czasem podryguje przed nim chwilkę, ale zaraz zmykam w ustronne miejsce.
Nie jest blada, brzuch zazóżowiony.. może pływa mało płynnie, bo energicznie rusza pletwami i co chwila przesiada na piasku.
Nie wiem czy dalej czekać, czy dać jakieś leki. Reszta ryb zdrowa.
Liczę na wasze rady. Wiem, że tak na opis trudno wyrokować, ale skoro mnie lekarz przez telefon leczy na serce to i tu się uda Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wszystko chyba wróciło do normy. Samica już nie przysiada na piasku, jej ruchy stały się płynne, nie macha nerwowo płetwami. Nie wiem co pomogło, czy większa podmiana wody, czy to, że przestałem dawać mrożonki mięsne. Najważniejsze, że jest zdrowa.
Co dziwne para transów czasami pozwala popływać koło siebie drugiej samicy. Teraz dopiero widać jak wolniej rośnie jak są obie obok siebie.
U teaniatusów też niestety norma. Z kolejnego przesiadywania samicy w kokosie nic nie wynikło. Teraz znów tańcuje przed samcem, A gdy ten nie widzi wdzięczny się do młodego. Może z nim prędzej by coś zmajstrowała.

   

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jako, że u barwniaków nic ciekawego się nie dzieje mały foto spam aktorów drugiego planu Smile
   
   
   
   
   
   

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czas leci a w zbiorniku nuda...... z jednej strony jest to stan niemal bezobsługowy . Codzienne karmienie, dolewka co 3 ÷4 dni i podmiana 30-40 l co 1÷2 tygodnie.... i poszukanie rybek by sprawdzić, że wszystko żyje, bo rozmnożyć też się nie chce. Ideał dla kogoś kto ma mało czasuSmile
Niestety mnie ta monotonia zaczyna nudzić i kusi mnie coś pozmieniać. Wolał bym pozostać przy Afryce, ale próby sparowania luźnych osobników nie wychodzą z braku kandydatów na drugie połówki. Pozostaje ewentualne odłowienie singli co nie będzie łatwe i wprowadzenie trzeciego gatunku. Np . skorzystać z rozpaczliwej próby pozbycia się narybku Roloffi przez Zośka Smile Rotfl
Ostateczność to totalna rewolucja i zmiana na inny kontynent. Może jakieś apisto lub coś z mniejszych ziemków .
Tak czy inaczej rybki testują moją cierpliwość Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Akwarium tej długości daje spore możliwości, ale nie rozstawaj się z obsadą za szybko, żebyś tego nie żałował Smile Długoterminowe baniaki żyjące swoim życiem to jest to. A żeby się nie nudzić dobrze jest mieć poza tym jakieś małe akwarium, w którym można sobie częściej mieszać.

Swoją drogą, mógłbyś wrzucić znowu zdjęcie całości, fajnie się ogląda jak akwaria zmieniają się z czasem Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No właśnie mam wrażenie, że przy 2 parach ten zbiornik nie wykorzystuje swoich możliwości. Stąd chęć powiększenia obsady w zakresie obecnych gatunków lub wprowadzenie czegoś dodatkowego. Teaniatusy operują na dnie max 40x40 cm. Transy z racji, że nic ich nie niepokoi mają pół zbiornika i pływają wszędzie. A single czają się to tu to tam.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No trochę mało masz pielęgnic na tę długość baniaka, to fakt. U mnie teraz jest para Makoure na 150 cm i gdyby nie towarzyszące (szczupieńczyki, proporce, niedobitki titteyek) to byłoby nudno. Jeśli nie możesz znaleźć dodatkowych nigerii to faktycznie może warto wziąć rolofii, ale weź ich więcej, bo będą raczej spokojniejsze niż dwa pozostałe gatunki. No i one też nie zajmują za dużo miejsca na dnie jak pamiętam.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości