• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie.

Faktycznie skubią. Jak pojawiaja mi się glony nitkowe robię moim kilkudniową głodówkę i mam glony z głowy.

Jeśli chodzi i najmłodszych mieszkańców to dziś znalazłem jeszcze ze 3 sztuki małych szczupienczyków karłowatych.

No i fotka Pani przedszkolanki. Jak dotąd, żadna samica po opuszczeniu przez samca tak dlugo nie pilnowała własnego rewiru i nie była w barwach godowych.
   

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Młode thomaski rosną i przy kolejnych miotach rodzice muszą się uwijać by chronić larwy i maluszki. Na razie nie mam zbiornika dla młodzieży, więc dobrze by było powoli szukać im nowych domów. Jest ktoś zainteresowany może?
   

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-01-2022, 19:35 PM)Goran napisał(a): Młode thomaski rosną i przy kolejnych miotach rodzice muszą się uwijać by chronić larwy i maluszki.

Czyli zbiornik się powoli stabilizuje

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-01-2022, 19:46 PM)el_polako napisał(a):
(13-01-2022, 19:35 PM)Goran napisał(a): Młode thomaski rosną i przy kolejnych miotach rodzice muszą się uwijać by chronić larwy i maluszki.

Czyli zbiornik się powoli stabilizuje

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Dawno nic tu nie pisałem bo faktycznie zbiornik się ustabilozował. Thomasy nadal się co jakiś czas wycierają, ale zazwyczaj nawet nie widzę wprowadzanych maluchów na spacer. Ponad 20 sztuk 2÷3 cm maluchów skutecznie eliminuje młodsze pokolenia. Z pozostałych ryb w obsadzie pewnie coś ubywa, ale trupów nie widzę i ryb też Smile po prostu z dnia na dzień jakiś osobnik po prostu przestaje się pokazywać. Taki los spotkał już chyba pozostałe 2 samice transów i kilka sztuk Epiplatys annulatus.
Mam dylemat co dalej robić.
Miałem nadzieję, na tani lokal od spółdzielni na fischroom, ale w związku z tym co się dzieje wszystko przerobili dla uchodźców więc marzenia o większej ilości zbiorników na razie legły w gruzach. Muszę postawić przynajmniej 1 zbiornik na małe thomasy.
Z jednej strony przy 5 sztukach dorosłych thomasów i tej ilości rozpraszaczy zbiornik nie wykorzystuje swojego potencjału, A z drugiej jakoś nie wydaje mi się, że jakieś inne pielęgnice jeszcze by się tu zmieściły bez ciągłych przepychanek.
Z thomasami chciał bym pozostać przynajmniej do jesieni. Może wtedy coś się wyjaśni z fischroom. Tak czy inaczej w tym zbiorniku korci mnie zmiana kontynentu i obserwacja innych rybek, z których jest większy wybór i dostępność. No i może coś z ciut większych rybek, co by nie znikały niezauważona jak teraz. Może jakieś centralsy...
Ogłoszę wtedy casting i wybiorę coś z tego co będzie dostępne na forum.
A teraz aktualny filmik że spaceru maluchów który dziś mimo wszystko udało się wyprowadzić.


520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • mimo12
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Myślę, że ogólną tendencję z wyborem ryb masz dobrą - mniejsza ryba w większym zbiorniku, daje to dodatkowe walory do obserwacji, dlatego też chętnie zaglądam do tego wątku i trochę zazdroszczę rozmiaru akwarium.
Myślę, że i z CA coś fajnego dobierzesz. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czas leci leniwie i w zbiorniku też lenistwo.... Thomasy z nudów co jakiś czas kopuluja, młodzież dokazuje , o dziwo co jakiś czas kilka sztuk rusza w Polskę. Jest ich jeszcze kilkanaście, ale już czekają na jakiś transport do Poznania. Reszta obsady powoli się kurczy. Emigranci z Azji stali się mniejszością... zostało 5 sztuk, populacja tubylców E. annulatus chyba też się kurczy... plemię transów znikło.....
Taki stan rzeczy potrwa chyba do wakacji i zostaną podjęte decyzję w którą stronę swiata zbiornik pójdzie.
A teraz jeszcze kilka fotek .... chyba tylko światło słoneczne potrafi oddać faktyczne kolory nawet takiemu amatorowi fotografii jak ja Smile
Trzy fotki to potomstwo, a kolejne dwie to albo tata albo wujek Smile
   
   
   
   
   
Pytanie do ekspertów....czy da się z tych fotek wytypować jaka płeć jest tych maluchów?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 4 Lubię to od:
  • filas, mimo12, Ruki, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W związku z planowanym otwarciem fishhotelu powoli zbliża się koniec zbiornika w jego obecnej formie. Prawdopodobnie jest to mój ostatni dluzszy wpis w tym wątku.
Obsada skurczyła się już do nieprzyzwoitych jak na ten litaz rozmiarów..
Główni lokatorzy czyli dorosłe thomaski są w komplecie, ale Azjatów pozostało tylko 4 sztuki i a szczupienczyków karłowatych jest może z 8 sztuk. Gdzieś pewnie jeszcze leniwie pełza kilka helmetów i to wszystko. Ostatnie 5 sztuk młodzików thomasków dziś pojechalo do nowego domu.
W fishhotelu zostawię sobie prawdopodobnie tylko jedną parę thomasków z niedobitkami reszty obsady, A dwie samice i samiec będą do wydania.
Dalsze losy szkla w wątku " Wodny Świat - wędrówka kontynentów "

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości