• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Purigen

#1
Witam,
Z racji że znowu ogarnęła mnie mania pozbycia się części garbników postanowiłem wrzucić do sumpa 250 ml purigenu który się marnuje w szufladzie. Wiadomo, zbije mi no3 do okolic 5 ppm. Posiadam hydroponike i nie bardzo bym chciał ją zagłodzić toteż będę dawkował kno3. Czytałem na innym forum że puri zbija no3 pochodzenia organicznego natomiast kno3 to azotan potasu pochodzenia nieorganicznego więc jego nie powinien absorbować?
Rozumiem że potasu żelaza i mikroelementów nie wciągnie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Oczywiście, że Purigen wyciągnie nawozy. Wink Nie ma znaczenia czy NO3 jest mineralne czy organiczne, jeśli dysocjuje jest w postaci jonu NO3, który jest wychwytywany przez Purigen.

Jak nie chcesz zagłodzić hydroponiki to polecam nawożenie jej poprzez spryskiwanie liści.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(17-10-2020, 10:41 AM)Ruki napisał(a): Oczywiście, że Purigen wyciągnie nawozy. Wink Nie ma znaczenia czy NO3 jest mineralne czy organiczne, jeśli dysocjuje jest w postaci jonu NO3, który jest wychwytywany przez Purigen.

Jak nie chcesz zagłodzić hydroponiki to polecam nawożenie jej poprzez spryskiwanie liści.

Możesz przybliżyć nawożenie przez liście?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
GROWISE DSM DAY
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Takie 300 ml za 40 zł to by mnie wykończyło. Szukam mieszanki do rozrabiania w proporcjach z woda do lancy

Edit:
Taki florovit będzie odpowiedni?
https://www.sklepogrodniczy.pl/florovit-...alny-inco/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie ,bo to ma inne zastosowanie, growise używam raz na 2-3 tygodnie przy 130 doniczkach tego wcale dużo nie dajesz dodatkowo działa przeciw grzybicznie , ale decyzja nalezy do ciebie
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Przecież nawóz to nawóz... Ma dostarczyć roślinie składniki i tyle. Poczekam co rurki jeszcze odpowie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Darkdivinity, może być ten Florovit. Tylko na początek zacznij od najmniejszego stężenia(1:400) i podnoś dawkę jeśli dalej będą stały ze wzrostem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A jak często opryskiwać?
Dzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja bym dawał raz na tydzień. Podobno najlepiej wieczorem, kiedy otwierają się aparaty szparkowe i najszybciej się wchłaniają.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości