• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gurami samuraj

#11
Naiwniacy, czy nienaiwniacy, ale mysle ze sie szybko sprzedadza. Niestety wiekszosc pewnie trafi do kranowy..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Witam, 
co do wysokich cen ....
Proponuję każdemu przelot do azji i odłów rybek ... Na pewno wyjdzie taniej ...
Przecież to dzikie ryby ,które nie żyją w strumyku przy głównej drodze .. Trzeba się po nie wybrać w głąb lasu..Złowić, przetransportować ( pieszo) do punktu zbiorczego zapakować,  przekazać importerowi znów z] zapakować , tak aby nie padły ( a mówimy tu o delikatnych gat ! ) i wysłać do Europy. Poźniej ktoś musi je odebrać, rozpakować , wpuścić do akwariów, utrzymać w dobrej kondycji..Następnie znów zapakować i wysłać do Polski.. Tam znów rozpakowanie, itp... Na każdym z tych etapów coś może pójść nie tak, a później dziwicie się ,że ŻYWA, DZIKA Ryba kosztuje 50 zł ... Please ....

Ale ,wracając do tematu ..
Mam zamówione 4 szt ..Smile Smile 
Zawsze je chciałem ...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ja też zawsze, może też wezme ze 4 szt? Musiałbym je wpuścić do parosków. Moze cos wykombinuje...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(29-09-2020, 06:23 AM)galimedes napisał(a): Witam, 
co do wysokich cen ....
Proponuję każdemu przelot do azji i odłów rybek ... Na pewno wyjdzie taniej ...
Przecież to dzikie ryby ,które nie żyją w strumyku przy głównej drodze .. Trzeba się po nie wybrać w głąb lasu..Złowić, przetransportować ( pieszo) do punktu zbiorczego zapakować,  przekazać importerowi znów z] zapakować , tak aby nie padły ( a mówimy tu o delikatnych gat ! ) i wysłać do Europy. Poźniej ktoś musi je odebrać, rozpakować , wpuścić do akwariów, utrzymać w dobrej kondycji..Następnie znów zapakować i wysłać do Polski.. Tam znów rozpakowanie, itp... Na każdym z tych etapów coś może pójść nie tak, a później dziwicie się ,że ŻYWA, DZIKA Ryba kosztuje 50 zł ... Please ....


Galimedes, ale mówimy o sytuacji, gdzie sklep sobie nalicza horrendalną marżę, a nie że dzika ryba kosztuje u eksportera krocie. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dokładnie tak jak Ruki pisze sklepy chcą zarobić krocie , taki szczegół że u glassera te ryby są po 7.9€
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(29-09-2020, 17:14 PM)barttsw napisał(a): te ryby są po 7.9€

7.9 x 4.5 za euro to jest 35.55 plus paliwo. Chyba nie opłaca się po 4 ryby
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(29-09-2020, 17:23 PM)Marcepan napisał(a):
(29-09-2020, 17:14 PM)barttsw napisał(a): te ryby są po 7.9€

7.9 x 4.5 za euro to jest 35.55 plus paliwo. Chyba nie opłaca się po 4 ryby

Do Gliwic mam blisko więc mi więc to opłaci , natomiast do Warszawy mam 400km w 1 stronę
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(29-09-2020, 06:23 AM)galimedes napisał(a): Witam, 
co do wysokich cen ....
Proponuję każdemu przelot do azji i odłów rybek ... Na pewno wyjdzie taniej ...
Przecież to dzikie ryby ,które nie żyją w strumyku przy głównej drodze .. Trzeba się po nie wybrać w głąb lasu..Złowić, przetransportować ( pieszo) do punktu zbiorczego zapakować,  przekazać importerowi znów z] zapakować , tak aby nie padły ( a mówimy tu o delikatnych gat ! ) i wysłać do Europy. Poźniej ktoś musi je odebrać, rozpakować , wpuścić do akwariów, utrzymać w dobrej kondycji..Następnie znów zapakować i wysłać do Polski.. Tam znów rozpakowanie, itp... Na każdym z tych etapów coś może pójść nie tak, a później dziwicie się ,że ŻYWA, DZIKA Ryba kosztuje 50 zł ... Please ....

Ale ,wracając do tematu ..
Mam zamówione 4 szt ..Smile Smile 
Zawsze je chciałem ...

A dzikie neony są po 4 zł...

I tak jak napisali przedmówcy. Sklepy nabijają niesamowicie wysoką marżę czasami. Kiedyś miałem zaprzyjaźnionego sprzedawcę w sieciówce i mógł dać rabat do minimalnej marży, jak przyniosło się na wymianę nadmiarowe rośliny z przycinki. Cena ryb potrafiła być niższa o nawet ponad 60%.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No i ryby (chyba 30 sztuk) w 5 dni sie rozeszly. Nie wytrzymalem i rzutem na tasme zarezerowalem ostatnie 6 sztuk przed chwila....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Oby kondycja ryb była warta tych pieniędzy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości