• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gurami samuraj

#1
Jak kogos interesuje, sa w sklepie Wodnik w Radosci w Warszawie. Niestety po 50 pln. Trudno je trafic, wiec moze ktos skorzysta. Ja nie mam zbiornika raczej teraz niestety...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
W Katowicach też są.
https://m.olx.pl/oferta/gurami-samuraj-s...tml?reason=
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ale sa, czy tylko wystawiaja? Wlasciciel sklepu powiedzial, ze wzial wiekszosc, co przyjechalo do Polaki, czyli chwyt marketingowySmile)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie byłem osobiście od 1,5 miesiąca. Generalnie, jak ryby są na olx, to są na sklepie, bądź dopiero co wyprzedali, potem ogłoszenie znika. Trzebaby dzwonić, żeby się upewnić, czy w danym momencie i ile sztuk jest.
Ale sklep sprowadza ciekawe gatunki ryb, nie tylko samuraje.
Generalnie to w takie chwyty nie wierzę. Może wziął większość od jednego dostawcy, któremu zostały resztki. Tongue
No i w sumie drogo ma...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No drogo, ale w Wawie czasami ryby po zbojeckich cenach szybko schodza... ja na samuraje polowalem z pol roku i wzialem zwykle czekoladowce. Teraz nie wiem, czy mi sie nie podobaja bardziej. Mam niby akwa 125 l, gdzie wpuscilem 5 parosow, wiec miejsce mam, ale boje sie mieszania biologii. Jak kupic gurami samuraj  to trzeba im zapewnic przyzwoite warunki. Czekoladowe mam w 260 l i wygladaja ok w takim litrazu..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Przerażają mnie takie ceny...
Zastanawiam się, gdzie będę się zaopatrywał w ryby po przeprowadzce do Radomia, Warszawa blisko, ale ceny mnie przerażają. Na Śląsku i w Krakowie dało się dorwać ryby w dobrych cenach i ciekawe gatunki.

No, tego typu ryby to trzeba dosyć restrykcyjnie do warunków podejść. Ja generalnie nie podjąłbym się samurajów, ani czekoladowych przy moim obecnym trybie funkcjonowania... W domu raz na 2 tygodnie średnio...

Jakbyś miał gdzie zrobić kwarantannę, to może warto spróbować z samurajami, bo warunki na spokojnie zapewnisz u siebie. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak, kwarantanne tylko z paroskami, bo zbiornika nie mam. Ja tez mam problem z zapewnieniem warunkow ze wzgledu na czas. Mam kilkanascie czekoladowych w 260 l z przewodnoscia ok 50 microsiemensow, ale ph tylkonnieco powyzej 6. Nie mam czasu nawet zmierzyc..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Samuraja ma glaser po normalnej cenie , ale 50 zł to bardzo wysoka cena
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tez mysle, ze 50 zl to bardzo duzo. Problem z tymi rybami jest taki, ze sa malo dostepne i niektore sklepy to wykorzystuja. Ja sie chyba nie zdecyduje. Musialbym je wpuscic do zbiornika, gdzie sa juz parosy, bez kwarantanny, a to chyba ryzykowne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Overpricing to nic nowego. Big Grin A w obecnych "korona-czasach" to już w ogóle, a niestety naiwniacy się trafiają co za ryby przepłacą....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości