• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pytanie o test JBL na NO3

#1
Witam.
Kupiłem ostatnio uzupełnienie mojego testu JBL na NO3. Po jego przyjściu zastanowiła mnie jedna rzecz. W oryginale trzeba było wsypać 2 płaskie łyżeczki sypkiego odczynnika na 10 ml wody.
W uzupełnieniu, na sypkim odczynniku napisane jest x1. Czy ktoś ma nowy test na NO3 z JBL i jest mi w stanie powiedzieć, ile teraz się sypie tego odczynnika zgodnie z instrukcją, i czy dalej ilość ta dodawana ma być na 10 ml wody? I czy łyżeczka do jego sypania ma taką samą objętość jak te starsze, które ja mam?
Z góry dzięki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mam testy z serii Pro Aqua i tam przy NO3 trzeba wsypać jedną łyżeczkę tego proszku na 10 mililitrów.
Jak wygląda Twoja łyżeczka? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(21-09-2020, 17:59 PM)Kamil_M napisał(a): Witam.
Kupiłem ostatnio uzupełnienie mojego testu JBL na NO3. Po jego przyjściu zastanowiła mnie jedna rzecz. W oryginale trzeba było wsypać 2 płaskie łyżeczki sypkiego odczynnika na 10 ml wody.
W uzupełnieniu, na sypkim odczynniku napisane jest x1. Czy ktoś ma nowy test na NO3 z JBL i jest mi w stanie powiedzieć, ile teraz się sypie tego odczynnika zgodnie z instrukcją, i czy dalej ilość ta dodawana ma być na 10 ml wody? I czy łyżeczka do jego sypania ma taką samą objętość jak te starsze, które ja mam?
Z góry dzięki Smile
Witaj
Tak nowy test również jest na 10ml wody ale zamiast dwóch jest jedna głęboka łyżeczka. Łyżeczka też jest taka sama. Zmienił się tylko pasek barwny który jest trochę bardziej dokładny ale skan niestety nie oddaje tych barw.
   
Generalnie 5mg/l na nowym teście jest jaśniejsza niż na starym a
5mg/l na starym na moje oko pokrywa się z 15ppm na nowym jak postawię pojemniczki z wodą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Czyli łyżka taka sama, wszystko takie samo, tylko trochę inna skala.
Dzięki Wam za pomoc Smile
W takim razie chyba trzeba będzie się zaopatrzyć w nowy test. Zawsze największy problem mam z dostosowaniem mojej próbki do skali barwnej.

A tak przy okazji, czy w takim razie w teście na NO2 też zmienili skalę barw? Bo mam też to nowe uzupełnienie, i tam mam jeszcze większy problem z dobraniem kolorów...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Z NO2 nie powinieneś mieć problemów, bo powinno być 0 Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Na tej skali między 0 a 0,005 jak dla mnie nie ma dużej różnicy, a wystarczy że w nowych testach minimalnie zmienili odcień i wtedy to co według nowych odczynników na nowej skali mogłoby być zerem, na starej skali może wskazywać np. 0,005.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Testy JBL i tak przeklamuja troche wiec trzeba brac poprawke . Zmierzylem kiedys ich wode destylowana ktora daja razem z odczynnikami do kalibracji sondy PH i test na No2 sie zabarwil . Tutaj to nagralem jakis czas temu -ok 12 minuty filmu . 
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dużo lepsze a w porównywalnych cenach są testy SALIFERT'a
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Rivulatus darek dzięki za link, czyli wychodzi na to, że jak NO2 czasem nie wiem czy widać 0 czy 0,05, to nie ma się co przejmować. 
Co do testów Salifert to może jak się skończą obecne odczynniki to je wypróbuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości