Odpowiedz 
Czy oświetlenie punktowe się sprawdzi?
18-09-2020, 15:33 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2020 15:52 PM przez Ginuha.)
Czy oświetlenie punktowe się sprawdzi?
Plan nowego akwarium już prawie na ukończeniu. 

Zdecydowałam że lokum planowanej obsady (borelki, amandy, kiryski i parva jako imigrant)  będzie jak najbliższe naturalnego. 

Planowane rośliny: żabienice, pistia, wąkrota, wywłócznik brazylijski, hiacynt wodny, echinodorus i może jakaś bacopa albo Ludwigia.

Wg pierwszego planu miało być BW więc punktowe światło i zastanawiam się czy mogłoby zostać o ile oświetlało by miejsca w ktorich rosną rośliny? 
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2020, 15:45 PM
RE: Czy oświetlenie punktowe się sprawdzi?
(18-09-2020 15:33 PM)Ginuha napisał(a):  Plan nowego akwarium już prawie na ukończeniu. 

Zdecydowałam że lokum planowanej obsady (borelki, amandy, kiryski i parva jako imigrant)  będzie jak najbliższe naturalnego. 

Planowane rośliny: [font="Lucida Grande", "Trebuchet MS", Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif]żabienice, pistia, wąkrota, wywłócznik brazylijski, hiacynt wodny, echinodorus i może jakaś bacopa albo Ludwigia.[/font]

[font="Lucida Grande", "Trebuchet MS", Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif]Wg pierwszego planu miało być BW więc punktowe światło i zastanawiam się czy mogłoby zostać o ile oświetlało by miejsca w ktorich rosną rośliny? [/font]

Z tych roślin które wymieniłaś sporo wymagających jest, jednak myślę że punktowe oświetlenie da radę przy odpowiednim ustawieniu światła, no i dobrze żeby kelwiny i lumeny się zgadzały... choć u mnie przy 6500k i 0,15 watach na litr rośliny w miarę rosną i to na ledach Smile
18-09-2020, 15:54 PM
RE: Czy oświetlenie punktowe się sprawdzi?
w sumie to najbardziej mi zależy na tym, żeby akwarium nie było równomiernie oświetlone, ale z drugiej strony, nie chcę inwestować w coś co będzie kompletnie nieprzydatne jak zmieni mi się koncepcja.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe