• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Standardowe 450 litrów juwel

#1
Standardowe 450 litrów i  Amatitlania nigrofasciata + Amatitlania myrnae + Thorichthys meeki ma to racje bytu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zebry mogą (nie muszą) krzyżować się z myrnae, a poza tym będą dla pozostałych gatunków zbyt agresywne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(15-09-2020, 18:51 PM)Skuggi77 napisał(a): Standardowe 450 litrów i  Amatitlania nigrofasciata + Amatitlania myrnae + Thorichthys meeki ma to racje bytu?

Żeby nie było, że się czepiam ale to 450 litrów bo nie dolałes do pełna?  Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(15-09-2020, 20:56 PM)Goran napisał(a):
(15-09-2020, 18:51 PM)Skuggi77 napisał(a): Standardowe 450 litrów i  Amatitlania nigrofasciata + Amatitlania myrnae + Thorichthys meeki ma to racje bytu?

Żeby nie było, że się czepiam ale to 450 litrów bo nie dolałes do pełna?  Smile
Aj mój błąd. Wymiary akwarium to 151/51/66..Wiem że z wyliczeń wychodzi 508 266l , juwel podaje pojemność 450l. i raczej takowa jest , jeśli odjąć grubość szkła i wolna przestrzeń od góry. Poprawiam.W


(15-09-2020, 19:57 PM)piotrK napisał(a): Zebry mogą (nie muszą) krzyżować się z myrnae, a poza tym będą dla pozostałych gatunków zbyt agresywne.

To było moją największą obawą. W takim razie gdy skład podrośnie , zebry zamienią się miejscami z HRP i trafią do baniaka z miodowymi. Tym czasem muszę poczekać , gdyż miodowe i hrp to dorosłe rybska i nie mogą trafić do małych myrnae i meeki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
HRP nadal będą się mogły krzyżować z myrnae.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam świadomość tego ze może dojść do krzyżowania , w końcu to anatitlania. Rozumiem konsekwencje i szkody wynikające z wpuszczania takich ryb w obieg dla gatunku. W wypadku ewentualnej krzyżówki żadna z tych rybek nie trafi do chodowli ani obiegu. Bardziej chodziło mi o względną zgodę w baniaku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Możesz spróbować, ciężko powiedzieć u tych ryb jakiś pewnik - u mnie jedna para Cryptoheros cutteri zajmowała ponad połowę 180 cm akwarium, a u mei inna para dostawała baty od teoretycznie spokojniejszych Meek w 200L. Tak czy siak pisz na forum jak już je połączysz, bo każde doświadczenie się liczy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
W sumie to one wszystkie jeszcze maluszki i są razem w tym baniaku. Rosną dosyć szybko i tak je obserwuje i się zastanawiam co dalej. Meeki już miałem z HRP w 300 litrach , zgrzyty były ale bez większych bójek.Teraz mój największy samiec HRP to ponad 10 cm. i nie mogę tej podmianki zrobić dopóki maluchy nie podrosną.Narazie obserwuje , napisze niebawem jak sytuacja się przedstawia. Dziękuje za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Taki szybki update. Można by powiedzieć że zaliczyłem porażkę. Przy pierwszym tarle cutteri panował względny spokój , ale to co zaczęło się dziać przy drugim i prowadzaniu maluchów to już armagedon. Zeberki taranowały dosłownie wszystko i wszystkich mieszkańców baniaka. Na obecną chwile w tym akwarium zostały myrnae + meeki + hellerii.  Cutteri wylądowały w baniaku 150 l. Czy jest szansa na coś więcej w baniaku z meekami , czy zostawić taki układ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Raczej nic ,ale pokaż zbiornika jak to masz urządzony
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości