• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Astronotus ocellatus + Geophagus

#1
Cześć.

Ponieważ czekamy dalej na zbiornik, mam nadzieje, że w tym tygodniu będzie. Nudzimy się z Kaśką i przeglądamy Internet pod względem ryb i... stało się

Kaśka znalazła zdjęcia Oscar-ów i teraz jeździ mi po głowie.

Stąd moje pytanie 200x80x60 - Geophagus Barchybrantus + Satanoperka Juripari + Para Tigerów to ma jakikolwiek sens - czy jest to pytanie tak głupie, że zęby bolą.


W chwili obecnej w mniejszym zbiorniku jest 10 x Geophagus Brachybrantus i 8 x Satanoperka Juripari.  Reszta ryb poszła do akwarium Kaśki.

Czy po dobraniu się powiedzmy 2 par GB i 1-2 par SJ + para oscarów ma szansę. Nie chodzi mi oczywiście "Jakoś tam dadzą radę" tylko czy faktycznie ma to jakikolwiek sens.

RGR
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pewnie nikt Ci nie napisze "tak" czy "nie". Z pielęgnicami jest różnie. Słoma pisał że para wyrośniętych pawic w 550l miała ciasno.  Dorosłe ryby przekraczają 35cm więc akwarium o długości 200cm nie jest dla nich spektakularnie duże...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wg. mnie albo pawice albo cała reszta.
Układ S. jurupari z pawicami bardzo mi się gryzie. Być może para Geophagus barchybrantus była by ok, ale tylko do tarła pawiookich. Musiałbyś zagracić dno aby miały się gdzie chować i gdzie pawica z uwagi na wymiary w pogoni nie wpłynie. No ale byłyby cały czas zestresowane.
Przy okazji, chciałbym wrócić do pawiookich i mieć je w moim 3200L ale też nie widzę tam wówczas innych ryb oprócz jakiegoś dużego zbrojnika.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
@Sloma - i o taką opinię mi chodziło - idę wojować z Kaśką Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Miałem w 200cm baniaku dwie trące się pary i nikt nie pływał poobdzierany lub posiniaczony. Każdy miał swój kawałek świata. Ważne jest aby umiejętnie rozlokować elementy służące do tarła i zasugerować rybom gdzie to mają robić.
Zaraz zalane pokoje będą za małe dla ramirez.... trochę już was ponosi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(16-09-2020, 20:12 PM)tuptuś napisał(a): Miałem w 200cm baniaku dwie trące się pary i nikt nie pływał poobdzierany lub posiniaczony. Każdy miał swój kawałek świata. Ważne jest aby umiejętnie rozlokować elementy służące do tarła i zasugerować rybom gdzie to mają robić.
Zaraz zalane pokoje będą za małe dla ramirez.... trochę już was ponosi.
Nikogo nie ponosi, Robert chciał tam jeszcze ziemki wpuścić... Dostał więc odpowiedź "albo, albo".
A czy dzisiaj byś trzymał cztery 35cm ryby w akwarium 200cm? ;P
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Akwarium w którym trzeba szukać ryby jest piękne. Niestety przy rybach 20cm + to nie możliwe.
Inne pytanie to to czy naprawdę chcemy mieć w wielkim zbiorniku dwie ryby a nie więcej i różnych.
Ale wszystko zależy od nastawienia i puntu widzenia.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(17-09-2020, 07:51 AM)dzikakuna napisał(a): Nikogo nie ponosi, Robert chciał tam jeszcze ziemki wpuścić... Dostał więc odpowiedź "albo, albo".
A czy dzisiaj byś trzymał cztery 35cm ryby w akwarium 200cm? ;P
Sam wiesz że nie mam takich ryb w toni, u mnie wszystko na płaskoRotfl
Ale w swoim akwarium jak najbardziej widziałbym 2-3 ryby o rozmiarze nawet większym niż 50cm.
Jeden patrzy w baniak szukając ryb ja wolę patrzeć na rybyOkok
Nie namawiam do przerybiania ale też nie popadajmy w jakiś dziwny nurt pustych baniaków, zaraz będziemy oglądać rozwielitki bo za małe dla ryb Confused

PS
Wracając do pytania to TAK, do parki pawic śmiało dołożyłbym stadko ziemiojadów! Osobiście wybrałbym surinamy, winnemileri albo altifronsy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
50 cm ryby to w stawie lub na patelni Smile 
Pogdybajmy chwilę... 
Rekomendowane akwa dla pary ryb ok. 10 cm to zazwyczaj 80x30x40, czyli 96l. Teraz z proporcji.... ryba 30 cm...to baniak 240x90x120.  I takie coś mogę zaakceptować Smile choć z tą rekomendowaną pojemnością to jak z mieszkaniem M3 ( 49 m2 ) dla 3 osobowej rodziny. Klitki ale żyć się da.
A ile powinno mieć akwa dla ryby 50 + ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(18-09-2020, 21:30 PM)Goran napisał(a): 50 cm ryby to w stawie lub na patelni Smile 
Pogdybajmy chwilę... 
Rekomendowane akwa dla pary ryb ok. 10 cm to zazwyczaj 80x30x40, czyli 96l. Teraz z proporcji.... ryba 30 cm...to baniak 240x90x120.  I takie coś mogę zaakceptować Smile choć z tą rekomendowaną pojemnością to jak z mieszkaniem M3 ( 49 m2 ) dla 3 osobowej rodziny. Klitki ale żyć się da.
A ile powinno mieć akwa dla ryby 50 + ?

Takie przełożenie też nie jest dobre. Często ważniejszy jest rozmiar dna, a nie wysokość akwarium. A rozmiar baniaka zależy również od charakteru, bądź zachowań grupowych danej ryby, czy nawet przemiany materii. Loricaria 8 cm można już w 75 cm trzymać, bo to mało ruchliwe rybki. Celestichthys choprae rosną do zaledwie 3 cm, a wymagają baniaka większego od wspomnianych zbrojników, bo minimum 80 cm ze względu na swoją ruchliwość i terytorialność samców. Nie można tak łatwo przeliczać po długości ryby wielkości wymaganego baniaka.
Aczkolwiek nie jestem też zwolennikiem kiszenia ryb w za małych, bądź mocno ograniczających baniakach. Trzeba to wszystko wyważyć, zapewnić rybom dobre warunki bytowania, jak i umożliwić nam obserwację podopiecznych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości