• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Smrodek

#11
No i w końcu pokazał ryby Big Grin Z tego co wiem to Paretroplus to ryby o niesamowitej przemianie materii i tu może tkwić problem. Po karmieniu chwilowe stężenie produktów przemiany materii może być tak wysokie że je po prostu czuć. Tak sobie teoretyzuję. Może ktoś kto ma jeszcze malgasze się wypowie czy się z tym spotkał.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
no pływa 14 Menarambo, 9 Ptychochromisów Oligocanthus i pięć gowniarzy Polleni.

No z tych co mają przemianę materii szybką to miałem już Argusy - w mniejszym akwa i nie było problemu cholera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ale to jest bez mała 30 ryb i to już wcale nie małych, myślę że stanowią spore obciążenie dla filtracji. A być może do tego dochodzi niezjedzony pokarm za tłem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
update

Dowaliłem 15 l. keramzytu zamiast jednej z gąbek i dodałem trochę roślin do sumpa i problem się rozwiązał (nie wiem co pomogło)

Do sumpa władowałem też z pływających roślin pistię i limph coś tam i załadowałem nad nie ledową świetlówkę (niestety mam tylko z mocno zimnym światłem ) i mam wrażenie że ta świetlówka nic nie daje tym roślinkom pływającym. To jest tak że jak nie ta barwa to zupełnie nic nie daje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości