• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fluval FX6 - zapowietrzanie

#11
Latwiej wtedy zaciagnac lewe powietrze niz wode przez zapchany prefiltr

A zaciaga np na laczeniu peszla z rurka wlotowa lub przy zaworze ale to juz mniej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Zaciąga skądkolwiek - ja nie znalazłem tego miejsca.  
A filtr był na zwykłej gąbce - która się przypchała -( zamiast fx-kosza była  ). 
Od tej pory nigdy nie dławiłem zasysu w filtrze. 

U mnie doszło do tego że pompa chodziła na samym kuble - bez zaciągania i wyrzutu wody. Na szczęście bez żadnych konsekwencji - filtr chodzi 6/7 rok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Sprobowalem i dziala!

Faktycznie gabka, mimo ze gruba, wlozona do oryginalnego kosza na rurce zasysajacej, zdlawila filtr. Filtr jest bardzo silny i pewnie przez podcisnienie powietrze gdzies sie zasysalo, przez co filtr zapowietrzal.

Magia, najprostsza naprawa jakiej sie nawet nie spodziewalem! Wielkie dzieki Panowie!Smile

Konkluzja: jak fluval/pewnie inny kubelkowy filtr zapowietrza sie- upewnij sie ze prefiltr nie blokuje wlotuSmile


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mój zaczął się zapowietrzać po kilku tygodniach od włożenia gąbki w ten jego wielki kosz zasysający. Pomyślałem sobie, że ta gąbka będzie pełnić 2 funkcje, zgrubny prefiltr oraz zabezpieczenie przed połykaniem wtedy jeszcze małych ryb. Jak szybko założyłem gąbkę tak szybko ją zdjąłem. Ten filtr ma na prawdę wydajną pompę - konstrukcja wirnika to nie łopatki. Jeszcze jedna możliwość zapowietrzania to np obniżenie poziomu wody w zbiorniku - gumy łączące rurę od kosza z rurą karbowaną, nie są szczelne w 100% bo i nie muszą - tamtędy może łykać powietrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
w filtrze woda z powietrzem się rozpręża i uwalnia powietrze - poczytaj zwężka Venturiego - za ciasny prefiltr i możliwe że zasysa powietrze przy rozprężaniu - miejsce mocowania rury przy filtrze
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości