• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: standardowa 450 nanolutea i bazalty

#11
(08-09-2020, 16:14 PM)piotrK napisał(a): Tak czy siak, nie ryzykowałbym, bo nano są bardziej dupowate niż wszystkie gatunki, które ma z bazalcikami Bartek.
Spoko ale przynajmniej wiadomo już coś więcej... Rybcie są naprawdę piękne i w takim układzie mają bardzo krzywdząca opinie Undecided a może nie są takie straszne... Szkoda że ludzie nie chcą się dzielic spostrzeżeniami na ich temat...
Dzisiaj do zbiornika wjechały meeki... Biorąc pod uwagę co napisał Bartek jeszcze nie odlawiam bazalcikow. Zobaczymy co się będzie działo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Obserwuj i raportuj Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Koniecznie daj znać.Jestem ciekaw jak z tą agresją , możliwe że ja akurat trafiłem na takie ''ciapy''
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Poki co ryby młode więc nic się nie dzieje... Nikt swojego rewiru nie obiera i niczego nie broni. Bazalty czasami zachowuja się jak kiryski, jakis się przyczepi do innej ryby i pływa za nią po zbiorniku aż mi się znudzi Dodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Trochę czasu minęło i rybska podrosły. Na chwilę obecną dobrała sie para bazalcików i w kącie w wykopanym dołku pływa chmurka maluchów. Reszta mieszkańców jest odganiana skutecznie ale wielkiej agresji nie ma. Reszta bazalcików leci do redukcji.  Cztery z sześciu Meek dobrały sie w pary , pływają razem i bronią swojej części zbiornika przed pozostałymi mekkami dwie sztuki lecą do redukcji bo są sterroryzowane przez resztę i tak jakby zawieszone po środku pomiędzy terytoriami. co do nano to okazało się że sa trzy samce i jedna samica ale póki co wszystkie pływają osobno po całym zbiorniku. Postaram się jak najszybciej zredukować rybcie i zobaczymy co będzie się potem działo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Jakieś zdjęcia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Witam. Moja 4 próba pisania. Jak się uda to jutro będzie więcej. I próba spamu

Po lekturze wrześniowych postów w temacie zdecydowałem się na zakup młodych Bazalcików Kostarykański.
Osiem tygodni temu trafiło do mnie z Łodzi 11szt 4÷6cm,wrzuciłem je do mojej zupki w baniaku 110/50/60.
Pływały tam Amatitlania Nanolutea 6szt i 1+2 Xiphophorus Nezahualcoyotl  od Kris z Wojnicza (Dzięki i Pozdrawiam),3szt młode T.Meeki(ze sklepu) i pozostałe resztki drobnicy z całego świata. 
Spotkanie integracyjne bez większych zadym, swoją ilością i ruchliwością nieco zdominowały 
resztę obsady,bez tragedii, zagracenie (kamole , korzenie i jaskinie) zrobiły swoje. 
Dwa tygodnie temu dobrała się para Bazalcików, od poniedziałku siedzą na jajkach w centrum zbiornika (w kokosie),tydzień temu dobrała się druga para i zajęła jaskinię 40cm od nich. Chyba też kręcą kogel-mogel .
Agresja na poziomie akceptowalnym, ogranicza się do obrony rewiru. 
Problemem największym jest brak chętnych na nadwyżki. Opinia morderców chyba robi robotę. Zostały dwie opcje kot lub sklep. 
Myślę że po redukcji Nanolutea nadrobią zaległości i dobierze się w końcu para. 

Pozdrawiam Adam B
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Bazalcik potrafi poradzić sobie z managuańską a inne średnie centralsy to dla niego pestka.
Pomagałem kiedyś w zoologu znajomemu i tylu ryb bez oczy co w akwa z bazalcikami nie widziałem nigdy!
Takie to potrafi być wredne że nawet na karmówke bym teo nie dawał bo może się wybronić i drapola z@j3b@ć Nerwus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(30-12-2020, 15:42 PM)tuptuś napisał(a): Bazalcik potrafi poradzić sobie z managuańską a inne średnie centralsy to dla niego pestka.
Pomagałem kiedyś w zoologu znajomemu i tylu ryb bez oczy co w akwa z bazalcikami nie widziałem nigdy!
Takie to potrafi być wredne że nawet na karmówke bym teo nie dawał bo może się wybronić i drapola z@j3b@ć Nerwus

Bo Bazalciki gotują najlepszą zupę na oczach z managuańskich ,taką jak na filmie o Indianie Dżins??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Możesz się śmiać ale jak Ci taki mały gnojek zaciuka rybe po którą jeżdzi się czasem kilkaset kilometrów to już nie jest śmiesznie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości