Odpowiedz 
Neolamprologus CRASSUS Kapampa - rozpoznawanie płci
03-09-2020, 14:10 PM
Witam,

Od około pół roku w swojej Tandze posiadam min. dwie dorosłe sztuki  Neolamprologus crassus kapampa i nie jestem pewien czy jest to para. W jaki sposób rozpoznać płeć u tych pielęgnic ?
Ryby trzymają się razem, utworzyły swoje obszerne siedlisko pośród skał i bronią go gdy inne ryby wpływają na ten obszar.
Czy ewentualnie jest taka możliwość, że ryby rozmnażają się i składają ikrę a ta jest regularnie zjadana przez Synodontis petricola ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2020, 16:12 PM
Synodontis jest swietny w takie klocki wiec calkiem prawdopodobne. N crassus nigdy nie miałem ale dymorfizm za pewne jak u innych ksiezniczek - dosc subtelny. Samczyk delikatnie wiekszy, ciut inna linia czoła. Dodatkowo zachowanie - samice rzadziej opuszczaja bezposrednia okolice gniazda.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.

Radek. 650l ogólniak, 300l Tanganika, 140l tajna obsada, jakieś kotniki.
Nazewnicze gestapo.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-09-2020, 17:20 PM
RE: Neolamprologus CRASSUS Kapampa - rozpoznawanie płci
(03-09-2020 16:12 PM)sbc napisał(a):  Synodontis jest swietny w takie klocki wiec calkiem prawdopodobne. N crassus nigdy nie miałem ale dymorfizm za pewne jak u innych ksiezniczek - dosc subtelny. Samczyk delikatnie wiekszy, ciut inna linia czoła.  Dodatkowo zachowanie - samice rzadziej opuszczaja bezposrednia okolice gniazda.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
Czy poprzez zdjęcia byłbyś w stanie rozpoznać płeć ryb ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-09-2020, 19:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2020 19:18 PM przez sbc.)
RE: Neolamprologus CRASSUS Kapampa - rozpoznawanie płci
Mogę spróbować, ale bez żadnych gwarancji. Usiądź na godzinę przy akwarium i zachowania ryb wyciągniesz sobie wnioski.

Radek. 650l ogólniak, 300l Tanganika, 140l tajna obsada, jakieś kotniki.
Nazewnicze gestapo.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe