• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Neolamprologus CRASSUS Kapampa - rozpoznawanie płci

#1
Witam,

Od około pół roku w swojej Tandze posiadam min. dwie dorosłe sztuki  Neolamprologus crassus kapampa i nie jestem pewien czy jest to para. W jaki sposób rozpoznać płeć u tych pielęgnic ?
Ryby trzymają się razem, utworzyły swoje obszerne siedlisko pośród skał i bronią go gdy inne ryby wpływają na ten obszar.
Czy ewentualnie jest taka możliwość, że ryby rozmnażają się i składają ikrę a ta jest regularnie zjadana przez Synodontis petricola ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Synodontis jest swietny w takie klocki wiec calkiem prawdopodobne. N crassus nigdy nie miałem ale dymorfizm za pewne jak u innych ksiezniczek - dosc subtelny. Samczyk delikatnie wiekszy, ciut inna linia czoła. Dodatkowo zachowanie - samice rzadziej opuszczaja bezposrednia okolice gniazda.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(03-09-2020, 16:12 PM)sbc napisał(a): Synodontis jest swietny w takie klocki wiec calkiem prawdopodobne. N crassus nigdy nie miałem ale dymorfizm za pewne jak u innych ksiezniczek - dosc subtelny. Samczyk delikatnie wiekszy, ciut inna linia czoła.  Dodatkowo zachowanie - samice rzadziej opuszczaja bezposrednia okolice gniazda.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
Czy poprzez zdjęcia byłbyś w stanie rozpoznać płeć ryb ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mogę spróbować, ale bez żadnych gwarancji. Usiądź na godzinę przy akwarium i zachowania ryb wyciągniesz sobie wnioski.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości