• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma baenschi

(08-03-2019, 15:15 PM)deltoro napisał(a): Witam,
oprócz mrożonek, co byście zaproponowali z pokarmów suchych? Czy w ogóle z suchych zrezygnować?
Za kilka dni zagoszczą u mnie 2,5-3cm inki.
Z suchych polecam serię pokarmów Naturefood :> zapewnij im możliwie zróżnicowaną dietę: pokarm żywy, suchy, mrożony Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z tego co jest teraz na rynku to wydaje mi się że te Hikari dla pielęgnic i Tropical z serii Soft Line mają najlepszy stosunek cena/jakość.

Oprócz tego ostatnio często słyszę o tych pokarmach importowanych przez hodowlę FishMagic
https://fishmagic.pl/kategoria-produktu/pokarmy/
wczoraj nawet zadzwoniłem podpytać co i jak. Karmą tym swoje ryby od kilkunastu lat. Nie podają składu tego pokarmu, ani gdzie jest produkowany. Jedynie to, że przepakowywany jest w Belgii i stamtąd rozsyłany na resztę Europy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak przyszłościowo: powierzchnia 180x50 lub 150x60.
Czy do inek można "dorzucić" kakadu i ramirezy? Ewentualnie panduro.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Panduro zdecydowanie nie ponieważ może występować ryzyko krzyżowania się natomiast porównując temprtament  najlepszym połączeniem może okazać się to z kakadu.
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • Amelka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-03-2019, 13:55 PM)schmeichel napisał(a): Panduro zdecydowanie nie ponieważ może występować ryzyko krzyżowania się natomiast porównując temprtament  najlepszym połączeniem może okazać się to z kakadu.
Dzięki.
A czy trio inka/kakadu/ramireza zmieści się na takiej powierzchni?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na siłę wszystko możesz zmieścić ale i liczyć się z tym,że będą trupy. Inki i kakadu potrafią być bardzo charakterne i nawet przy dwóch gatunkach mógłbyś zaobserwować dużo ciekawych potyczek, tym bardziej,że najlepiej byłoby trzymać je w grupach wielosamcowych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-03-2019, 21:20 PM)schmeichel napisał(a): Na siłę wszystko możesz zmieścić ale i liczyć się z tym,że będą trupy. Inki i kakadu potrafią być bardzo charakterne i nawet przy dwóch gatunkach mógłbyś zaobserwować dużo ciekawych potyczek, tym bardziej,że najlepiej byłoby trzymać je w grupach wielosamcowych.
Nic na siłę. Po prostu podałem gatunki, które mi się podobają. Jeżeli jednak nie mogą żyć razem to będę szukał dalej.
Rozumiem, że żaden z powyższych gatunków (kakadu/ramireza) nie pasuje do inek.
Może jakaś podpowiedź, które gatunki by do nich pasowały?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-03-2019, 14:14 PM)deltoro napisał(a):
(13-03-2019, 13:55 PM)schmeichel napisał(a): Panduro zdecydowanie nie ponieważ może występować ryzyko krzyżowania się natomiast porównując temprtament  najlepszym połączeniem może okazać się to z kakadu.
Dzięki.
A czy trio inka/kakadu/ramireza zmieści się na takiej powierzchni?
W akwarium 180x50 to inki i kakadu w układzie z każdego gatunku 1+2 lub inki 3+3 a kakadu 1+2 bo samce inek są trochę spokojniejsze
ale to wszystko zależy od charakteru poszczególnej ryby bo z apisto to nie ma reguły a biorąc pod uwagę częstotliwość podchodzenia obu gatunków do tarła to w baniaku nawet przy totalnym go zagraceniu może
być niezły młyn a jeżeli byłyby jeszcze ramirezy to one nie miałyby się gdzie scować.
Ja w akwarium 100x40 mam układ inek 1+3 i jak dwie samice prowadzały młode to było nawet spokojne ale też dochodziło do spięć między samicami podczas której dochodziło do częściowej wymiany narybku między sobą a kirysy i reszta obsady to pływały w skrajnej 1/4 akwarium.
Tak więc tak charakterne apisto lepiej w większych układach3+3,4,5 trzymac jeden gatunek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
cześć
przymierzam się do tych pięknych rybek Smile  do zbiornika o powierzchni dna 150 x 50 jaki układ mogę wpuścić ?? dodam że to zbiornik wielogatunkowy gdzie pływa juz ok 20 szt kiryska pandy , akara z maroni  10 szt i zwinnik blehera ok 50 szt , plus bliżej nieokreślona ilość zbrojnika niebieskiego ( do redukcji ). Z góry wielkie dzięki za info Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(12-03-2019, 09:05 AM)Loobo napisał(a): Oprócz tego ostatnio często słyszę o tych pokarmach importowanych przez hodowlę FishMagic
https://fishmagic.pl/kategoria-produktu/pokarmy/
wczoraj nawet zadzwoniłem podpytać co i jak. Karmą tym swoje ryby od kilkunastu lat. Nie podają składu tego pokarmu, ani gdzie jest produkowany. Jedynie to, że przepakowywany jest w Belgii i stamtąd rozsyłany na resztę Europy.
Skład pokaru jest
prak tylko producenta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości