• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma baenschi

Własnie znalazłem źródło że to Apisto haremowe jeszcze mam miejsce by postawić 75x60x40
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No 75x60 świetny baniak dla apisto, spokojnie 1+3 inek możesz do takiego wpuścić. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
dzięki wielkie za pomoc Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Udało mi się nabyć te piękne pielęgniczki. Obecnie układ jaki mam to 1+3. Chociaż teraz zastanawiam się czy nie lepiej zostawić 1+2. Najsilniejsza samiczka zajęła prawą część akwarium, aż do środka. Druga, lewą część, aż do środka. Trzecia nie bardzo ma się, gdzie podziać i jest przeganiana od jednej do drugiej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na szczęście trzecia samiczka powiedziała dość i również zajęła swoje terytorium którego broni. Teraz każda ma swój skrawek podłogi :-) Ciekawie wyglądają ich przepychanki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam jestem nowy na forum .
Mam w zbiorniku 100x40x40 układ 1+3 .Samiec zajął środek akwarium i przegania wszystko co się rusza włącznie z samicami które próbują prowokować go do tarła. Coś z nim nie tak bo zachowuje się bardziej jak samica pilnująca terytorium niż jak samiec.
Czy to normalne i proszę o radę?
Ryby są ok tygodnia w tym akwarium bo wcześniej były w mniejszym samiec 5,5 cm samice ok 4,5
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Daj rybom się zaaklimatyzować, dobrać terytoria i ogólnie poznać baniak. To są właśnie pielęgnice, które zawsze będą zachowywać się inaczej. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Racja.
W akwarystyce cierpliwość to podstawa wszystko powoli sie klaruje.
Najsilniejsza samica została wpuszczona na terytorium pilnowane przez samca i obecnie w kryjówce prawdopodobnie pilnuje jaj.
Samiec pływa po akwarium i wygląda ja by szukał odpowiedniego miejsca na następną kryjówkę do tarła z następną samicą.
Takiego zachowania nie zaobserwowałem u kakadu które wielokrotnie wycierały się w innym baniaku i nawet sporadycznie coś odchowały przy dość sporej obsadzie towarzyszącej.
Nic pozostało obserwować co dalej będzie się działo Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pochwalę się, że rodzina mi się powiększyła o jakieś 25-20 maleństw  :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam pytanie czy w akwarium 100x40x40 i dość mocno zagraconym dnie mogę trzymać układ 3+3 bo obecnie mam 1+3 a chciałbym dołożyć dwa samce najlepiej f1 lub dzikusy bo obecne sztuki to prawdopodobnie rodzeństwo i chcę domieszać świeżej krwi.
Czy to dobry pomysł czy nie ?
A jeżeli tak to czy ktoś miałby na sprzedaż dwa samce najlepiej takie ok 5cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości