• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mój fishroom w pokoju

160x50x50, z Heros i Mesonauta pływają. Niestety przyszły do mnie w formie żywych trupów i udało się wyleczyć 4 sztuki, z czego wyszło 2+2 i jeden samiec został utłuczony pomimo dużego szkła i rozpraszaczy- ryby o innym kształcie i pływające wyżej średnio się sprawdzają. Jakby wpuścić je do 120x50cm to myśle ze takie 10 sztuk powinno sobie dobrze poradzić przy pustym dnie coby miały gdzie pływać. U mnie maja miękka i kwaśna wodę, ale w zadbanym pH 7.0-7.8 tez będą sobie dobrze radzić- ważne żeby przy wyższym pH dbać o czystość podwójnie.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Papja, a masz jeszcze Alcolapie? Wrzuć update afrykański w ogóle. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam ostatnią samicę A. alcalica z młodszego miotu, pozostałe wykruszyły się ze starości a niestety nie miałem odchowanych żadnych młodych, bo wcześniej każdy odchów kończył się skarmieniem praktycznie całości żółwiom :/. W każdym razie alcalica są w zoo w Płocku, bo zawiozłem tam sporą grupę już dojrzałych płciowo młodzików. Niestety taki jest problem w przypadku rzadkich gatunków o zerowym popycie- albo ma się wybór ryzykować kiedy są "ostatnie" tarła, żeby odświeżyć swoją grupę hodowlaną, albo gdy odchowamy miot za wcześnie kończmy z grupą dorosłych i 30-40 młodzikami po 10cm z którymi nie ma co się zrobić. Ten problem doskonale widać po pielęgnicach z CA- te wielkie i długowieczne gatunki zdolne rozmnażać się przez 10, 15 czy nawet 20 lat utrzymują się w hobby, te które nawet żyją długo ale przestają rozmnażać się stosunkowo szybko jak Thorichthys znikają. 
Alcolapia ndalalani 2 sztuki mi odpadły jak byłem na wyjeździe zagranicą, a z pozostałych 4 wyrosły same samce (zgodnie z tym o co się obawiałem)- zgarnął je Czech chętny na zorganizowanie do nich samic. Jak będę miał okazję znowu wziąć grupę młodzików od Stanislava to spróbuję z nimi ponownie, teraz nie miałem zupełnie głowy na organizację transportu z samicami.


Aha, jakby ktoś był ciekawy jak duże potrafią urosnąć Alcolapia w dobrych warunkach- zakonserwowany w alkoholu samiec Tongue
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 2 Lubię to od:
  • el_polako, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Łoooo, konkretna ryba!

To z brakiem popytu, o czym piszesz, to chyba największa obecna bolączka. Ile gatunków już wypadło z rynku, i to czasem na wiele lat. Przy obecnym tempie wymierania endemitów coraz więcej ryb będzie trafiać po raz ostatni do akwariów. Jak czytam o akwarystyce 30-40 lat temu, to wtedy mimo mniejszej wiedzy akwarystycznej oraz mniejszych możliwości, to jednak gatunki znacznie dłużej się utrzymywały o były w posiadaniu większej ilości osób...
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 2 Lubię to od:
  • Papja, sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
O jakim utrzymaniu gatunku tutaj możemy mówić, jeżeli nie licząc płockiego zoo i Damiana to od 2018, odkąd pierwszy raz zaczęły mi się mnożyć Alcolapia, do 2023 (bo tutaj mnie niestety te ryby mocno zaskoczyły- podchodziły do tarła praktycznie do końca życia, jeszcze z 4 miesiące temu miałem tarła które zresztą Ci podsyłałem na FB, a potem nagle zaczęły starzeć się w oczach) zdecydowały się na ten gatunek w Polsce 2 lub 3 osoby... 

No cóż, najlepiej zakazać odłowów całkowicie, zdegradować środowisko na plantację palmy olejowej i zostaniemy z welonkiem, neonkiem oraz hybrydami zebr z papuzimi- tego chcą zieloni lobbyści i ekolodzy-hobbyści od 7 boleści.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:


Archiwalny filmik sprzed dwóch lat odnaleziony jako niepubliczny na moim yt  [Obrazek: rotfl.gif]
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 3 Lubię to od:
  • darianus, pamparampam, stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości