• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc w doborze filtracji 720l

#11
Ale po co hydroponikę pchać do sumpa?
Popatrz na aranżacje innych zbiorników o podobnej lub większej pojemności w których hydro stanowi dodatkową filtrację i jest ozdobą akwarium.
Jestem za rozwiązaniem: sump na dole a hydro u góry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(04-08-2020, 12:48 PM)Darek napisał(a):
(04-08-2020, 08:27 AM)arribada napisał(a): Dzięki. A co do komina i przegród sumpa coś zmienić? Hydroponika może być ulokowana w jednej z części sumpa w szafce, prawda?
Baniak bedzie zamknięty aby zmniejszyć parowanie.
Nt sumpa nie wypowiem się, nigdy nie miałem. Na logikę zastosowałbym taką samą kolejność jak w klasycznym kuble, najpierw wata, gąbki, potem jakieś frakcje, albo biobale. Wszystko zależy od aranżacji zbiornika.  Hydroponika może być w sumpie, ale wszystko musi być poprzedzone dobrą filtracją, żebyś nie musiał jej zbyt często czyścić, no i rośliny trzeba doświetlać. W otwartym sumpie możesz trzymać pistię. Ważny też jest przepływ wody, czy to w hydroponice, czy w filtrze, im wolniejszy, tym lepsza filtracja. 
Parowanie obecnie nie przekracza 3-5 cm tygodniowo... W zimę mniej. Ale, Twoja wola panie...
Kolego piszesz że nt sumpa się nie wypowiedz bo nie miałeś A zaraz piszesz że hydroponike w sumpie proszę zdecyduj się
Co do tego.porowania 200x60x5 to daje 60l nawet przy moim 200x80 nie pasuje tyle
(04-08-2020, 16:15 PM)alexdemo napisał(a): Ale po co hydroponikę pchać do sumpa?
Popatrz na aranżacje innych zbiorników o podobnej lub większej pojemności w których hydro stanowi dodatkową filtrację i jest ozdobą akwarium.
Jestem za rozwiązaniem: sump na dole a hydro u góry.

Zdecydowanie sump na dole hydroponika u góry , zresztą sam mam tak rozwiązane
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A co samego sumpa możecie powiedzieć jakie komory są optymalne?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(04-08-2020, 18:26 PM)arribada napisał(a): A co samego sumpa możecie powiedzieć jakie komory są optymalne?

Każdy na swoje metody konstrukcje
Ja np mam tylko trzy i nie narzekam plus dodatkowy zbiornik na dolewkę
Najprostrzy sump jaki istnieje Haha
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
barttsw, naucz się czytać ze zrozumieniem posty, pytania, odpowiedzi, następnie gramatyki, interpunkcji i dopiero zabieraj głos, chociażby z szacunku dla czytających. 
Arribada zadał konkretne pytanie, czy zmieniać coś w konstrukcji komór sumpa i czy może w nim być hydroponika? Odpowiedziałem, że w kwestiach technicznych konstrukcji przegród sumpa się nie wypowiem i , że hydroponikę może w nim umieścić- bo czemu nie? Chodzi tylko o spełnienie pewnych warunków. Jakie znaczenie dla ostatniej kwestii ma fakt, że nigdy nie miałem sumpa? Idąc Twoim tokiem rozumowania i sugestii należałoby nigdy nie wypowiadać się w kwestiach rzeczy, przedmiotów, których nigdy się nie posiadało? Konkludując, hydroponikę można zrobić w sumpie, obok sumpa, nad akwarium, za, obok, dwa pokoje dalej i jeden dom obok...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(04-08-2020, 19:48 PM)Darek napisał(a): barttsw, naucz się czytać ze zrozumieniem posty, pytania, odpowiedzi, następnie gramatyki, interpunkcji i dopiero zabieraj głos, chociażby z szacunku dla czytających. 
Arribada zadał konkretne pytanie, czy zmieniać coś w konstrukcji komór sumpa i czy może w nim być hydroponika? Odpowiedziałem, że w kwestiach technicznych konstrukcji przegród sumpa się nie wypowiem i , że hydroponikę może w nim umieścić- bo czemu nie? Chodzi tylko o spełnienie pewnych warunków. Jakie znaczenie dla ostatniej kwestii ma fakt, że nigdy nie miałem sumpa? Idąc Twoim tokiem rozumowania i sugestii należałoby nigdy nie wypowiadać się w kwestiach rzeczy, przedmiotów, których nigdy się nie posiadało? Konkludując, hydroponikę można zrobić w sumpie, obok sumpa, nad akwarium, za, obok, dwa pokoje dalej i jeden dom obok...

Taki motyw że w sumpie tego nie zrobisz , obok też nie ,tylko nad .
Tuptus już wspominał.ze można zrobić dsb+drugim tylko w słodkim.to niema sensu
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Bart tak jak Cię lubię to czytać Cię nie znoszęSmile translator Google wymięka. Rotfl

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(04-08-2020, 20:44 PM)Goran napisał(a): Bart tak jak Cię lubię to czytać Cię nie znoszęSmile translator Google wymięka. Rotfl

Bo to trzeba najwyższe studia gorolskie skończyć Haha
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Kolejny raz przerabiamy to samo jeśli chodzi o sumpy Mysl

To czy ktoś przykryje sump czy nie to jego wola, ja mam odkryty i jakoś nic nie zagrzybiało, nie zapadło się i nie wybuchło Big Grin
Co do przegród w sumpie to zawsze byłem zwolennikiem prostych rozwiązań, 3-4 komory to maks co potrzebujesz.
Najlepiej podzielić na równe części i nie robić komory pompy jak ostatnia pipa, to ma być odpowiednia objętość a nie szpara na wiaderko wody bo później jest biadolenie że pompa na sucho zapi......  pracowćc musi Big Grin
Pierwsza komora na mechanikę też nie robić za małą bo po jakimś czasie pitolenie jest że muszę czyścić co kilka dni jak ryby nasrają.
Ja zaglądam do sumpa w weekendy...tylko i wyłącznie! Częściej nie mam ani bardzo czasu ani ochoty bo wolę patrzeć na ryby a nie na grzałki czy pompę Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Wracając do tematu po długiej przerwie. Popatrzcie na fotkę sumpa. Ktoś ma skrzydłokwiaty w komorze. Czy kto z Was ma doświadczenie z takim słodkowodnym refugium?


Załączone pliki Miniatury
   
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości