• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Założenie biotopu 112l - początkująca

#1
Cześć wszystkim!

Jestem tutaj nowa. Postanowiłam zacząć swoją przygodę z akwarystyką.
Odkupiłam od babeczki akwarium z całym osprzętem i obsadą.
Dowiedziałam się o biotopowych akwariach i o tym właśnie forum gdzie na pewno ktoś doświadczony na ten temat się wypowie i mi pomoże.
Chciałabym założyć sobie takie biotopowe akwarium, ponieważ wiem, że to dla rybek jest najlepsze niż akwarium towarzyskie(z mieszanymi gatunkami) 
Zdaję sobie sprawę, że każda rybka ma swoje potrzeby i wymagania. Chciałabym żeby czuły się jak najlepiej.
Chcę się poradzić Was jaki kawałek natury nadaje się najlepiej na 112l wraz z jaką obsadą? Interesuje mnie coś kolorowego Smile
Niżej przedstawiam Wam co aktualnie u siebie mam:




Akwarium 80×35cm wys.40cm 112l
profil Aquael


Świetlówka 2x 18W G13 T8


Filtry wewnętrzne Fun3 Aquael 150-200l gąbka i Fun1 60-100l gąbka


Grzałka 100W Happet


Podłoże duże, średnie i mniejsze kamienie. 


Dwa Skalary, dwa Sumy rekinie, cztery Grubowargi syjamskie, trzy Miedziki obrzeżone, dwa Mieczyki, dwie czarne Molinezje oraz dwie żółte Molinezje 
(wiem, totalny misz masz)

Rośliny narazie sztuczne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wiesz, ze sum rekini osiąga pół metra długości w krótkim czasie, a rośnie wiele większy niż to akwarium?Wink

Co do akwarium biotopowego ciężko mi polecić jakiś konkretny kawałek natury.

Może najpierw sama nakreśl jakie ryby Ci się podobają, jakie interesują? Może poczytaj o miedzikach które już masz i w okół tego coś zbuduj?

Sztuczne rośliny możesz śmiało wyrzucić.

Grzałki firmy happet są raczej awaryjne i nietrwałe.


Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(29-07-2020, 15:53 PM)sbc napisał(a): Wiesz, ze sum rekini osiąga pół metra długości w krótkim czasie, a rośnie wiele większy niż to akwarium?

Dokładnie tak. U nas szeroko rozpowszechniony gatunek, dostępny powszechnie pod nazwą "panga". Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(29-07-2020, 15:53 PM)sbc napisał(a): Wiesz, ze sum rekini osiąga pół metra długości w krótkim czasie, a rośnie wiele większy niż to akwarium?Wink

Co do akwarium biotopowego ciężko mi polecić jakiś konkretny kawałek natury.

Może najpierw sama nakreśl jakie ryby Ci się podobają,  jakie interesują? Może poczytaj o miedzikach które już masz i w okół tego coś zbuduj?

Sztuczne rośliny możesz śmiało wyrzucić.

Grzałki firmy happet są raczej awaryjne i nietrwałe.


Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.

Wiem, że sum rekini tyle osiąga długości i nie jest w ogóle odpowiedni do jakiegokolwiek akwarium... Nie moja wina, że babeczka już je miała i sprzedała mi wszystko co miała. Przecież ich nie wyrzucę Smile 

Podobają mi się Pielęgnice Ramirezy ale z tego co wiem to są wrażliwe, jakość wody musi być bardzo dobra, bo inaczej będą chorowały - trochę mnie to przeraża szczerze mówiąc i nie wiem czy dam radę z tym gatunkiem.
Ogólnie pielęgnice mi się bardzo podobają Smile
Tak samo jak Skalary, bardzo cieszą moje oko Big Grin

Jestem w tym temacie świeżakiem także przyjmę każdą cenną informację Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ten litraż doskonale nadaje się pod apisto lub barwniaki, poszukaj tu na forum jest kilka tematów dotyczących tych ryb, tylko podłoże trzeba by było zmienić na piach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Potwierdzam. Alex ma na 100% rację. To idealny zbiornik dla Barwniaków. Podobnie jak Ty w temacie pielęgnic byłem zielony mimo kilkunastoletniej przygody z akwarystyką za czasów dzieciaka. I powrót do akwarystyki zrobiłem właśnie z barwniakami. 
Akwarium biotopowe nie musi wiązać się z jednym gatunkiem w nim. Zresztą biotop to trochę wyższa szkoła jazdy, a towarzyskie z odpowiednio dobraną obsadą to dla Ciebie w sam raz na naukę. Barwniaki polecam, świetne rybki do nauki, jest co poobserwować. Jak coś to pytaj może będą w stanie doradzićSmile jako ciągły amator. 
Na koniec trochę autoprpmocji... jak masz sporo czasu to poczytaj o moich perypetiach w wątku " Barwniaków kronika wypadków miłosnych " Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I jak tam.? Coś ciekawego pływa u Ciebie czy zwatpiłaś w akwarysykę ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości