• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Napowietrzanie i ruch wody w akwarium

#1
Cześć
Często widzę, że w akwariach ze skalarami tafla ledwo co się rusza- więc w jaki sposób akwarium jest natleniane?
Skalary chyba nie lubią dużego ruchu wody, więc jak powinien on wyglądać, funkcjonować?
Przepraszam za amatorskie pytania Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak ryb jest odpowiednio do rozmiaru zbiornika to nie ma konieczności dodatkowego napowietrzania.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(26-07-2020, 18:25 PM)lukasz1717 napisał(a): i tafla ledwo co się rusza- więc w jaki sposób akwarium jest natleniane?

Ruch tafli zazwyczaj wystarczająco natlenia wodę.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Oczywiście, że tak. Ja nigdy nie miałem żadnych napowietrzaczy, jedynie wylot filtra skierowany pod taflę i odpowiednio wysoko, żeby był ruch i to zupełnie wystarczy. Skimer też dobrze miesza wodę i czyści powierzchnię, ale raczej wymagany jest przy otwartych zbiornikach, pod pokrywą niekoniecznie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Każde akwarium dodatkowo dotleniam i uważam że sama cyrkulacja jak i dotlenianie jest bardzo istotne.
Lepiej dotlenione ryby są silniejsze i szybciej rosną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Aby odświeżyć temat napowietrzania. 
U mnie restart zbiornika więc nowe spostrzeżenia - jak wyczyściłem wężyk do napowietrzania - teraz nie mogę znaleźć jaki to, kilkanaście lat użytkuje - taki niebieski giętki wężyk z ciężarkami trójkątnymi 30cm dł. - podobne do:
https://allegro.pl/oferta/niebieski-14-c...2766740696
plus pompa Hailea V-10 wg najlepsza a mam kilkanaście innych
to efekt kilka razy większy jak był nie czyszczony ten wężyk:
       
pierwsza fotka to napowietrzanie od filtra wewnętrznego Head 750 - filtr nie do zdarcia - polecam - a mam 3 sztuki / 2 zapas a druga fotka to Hailea V-10
Akwa 55cm wysokości
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości