Odpowiedz 
Zmiana w regulaminie - prezentacje pielęgnic
23-07-2020, 20:18 PM
Information Zmiana w regulaminie - prezentacje pielęgnic
Cześć wszystkim,

Do naszego Regulaminu wprowadziliśmy nowy punkt. Oto jego brzmienie:

Kod:
II. Zakładanie nowych tematów i treść postów
[...]
9. Każdy użytkownik zakładający wątek prezentujący nowy lub dotychczas nieomawiany w prezentacjach gatunek pielęgnicy jest zobowiązany do przedstawienia tego gatunku w kilku zdaniach: pochodzenie, osiągane rozmiary, pożywienie, sposób rozmnażania itp. dostępne autorowi wiadomości.

Oczywiście nie oznacza to, że stare wątki trzeba będzie zakładać od nowa, ale jeżeli ktoś chciałby dodać coś od siebie w gatunkach już omawianych to oczywiście zapraszamy. Celem punktu jest stworzenie ogólnodostępnej bazy danych o gatunkach pielęgnic, już teraz Cichlidae.pl często wyskakuje w wynikach wyszukiwania info o pielęgnicach po polski jako pierwsze, ale warto rozszerzać zasoby informacji na forum dla przyszłych użytkowników.

Miłego pisania życzy Team Cichlidae.pl.

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2020, 21:59 PM
RE: Zmiana w regulaminie - prezentacje pielęgnic
Super pomysł! Oklasky Myślę fajnie gdyby był do tego gotowy schemat w punktach. Gdy czegoś nie wiemy pomijamy punkt, gdy się dowiemy edytujemy i dopisujemy. Ostatnim punktem byłyby "pozostałe informacje" więc można by wszystko co się chce/ powinno napisać a te najbardziej podstawowe informacnie były by uporządkowane i wyszczególnione. Było by przejrzyściej dla czytających a zakładający temat nie pominął by niczego z najważniejszych rzeczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-07-2020, 22:29 PM
Bardzo dobra myśl.

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
23-07-2020, 22:49 PM
A może być informacja o temperaturze w jakiej trzymamy dane ryby, lub w jakiej się nam rozmnożyły?
23-07-2020, 23:32 PM
To i ja dołożę swojej 3 grsze to tej zmiany  Smile

Czytając dotychczasowe wątki o konkretnych gatunkach zauważyłem, że interesujące mnie informacje porozrzucane są po całym wątku i giną w całej masie postów i dyskusji.  Nie wiem na ile to możliwe, ale fajnie by było, aby "opiekę" nad wątkiem miał jego założyciel  lub max  2 - 3 osoby. By mogły edytować pierwszy post w którym zebrane by były podstawowe informacje, tak aby były uaktualnienie w trakcie dyskusji. Bo o ile występowanie  rozmiar itp informacje są stałe, to inne wynikające z obserwacji ryb mogą się zmieniać. Choćby to o czym już kiedyś pisałem, a mianowicie ile sztuk w odpowiednio większym akwarium może pływać. Z podaniem nie tylko litrów, ale też wymiarów.

112 l Pelvicachromis Taeniatus Nigeria Red 1+1  + towarzyszące
26-07-2020, 11:29 AM
@Marcepan, na pewno warto to dodać, aczkolwiek zazwyczaj przy kolejnych postach ktoś tam o to zapyta.

@Goran. Dobre. Dla niektórych gatunków czy rodzajów mamy na forum specjalistów. Moderację danego działu też można wprowadzić. Jeżeli byłoby zainteresowanie to można pokombinować.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe