• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: wełnowiec - pomocy

#11
Zdecydowanie Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wełnowca można potraktować poprzez zmywanie go roztworem denaturatu i wody w stosunku 1;2 ( 1 część dykty, 2 części wody). Roztworem nasączamy watę, pałeczki do czyszczenia usu, pędzelek, czy waciki i myjemy. Należy pamiętać, żeby jednym wacikiem nie myć wielu roślin, jeden wacik, jedna roślina. Mozolne, ale działa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ja usuwałam wełnowce patyczkiem kosmetycznym moczonym w wodzie z płynem do mycia naczyń
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jeśli chodzi o zwalczanie wełnowca to osobiście uważam że mechanicznie usuwanie przy kilku roślinach nie ma sensu - tu mogę polecić POLYSECT  z firmy Substral. Jest na mszyce rekomendowany ale na wełnowca też fajnie działa bo sprawdzam go na setce kaktusów i kilkudziesięciu roślinach doniczkowych. Ale nie ma łatwo - oprysk trzeba powtórzyć min 3 razy w odst 10dni i cieszyć się że to nie misecznik.
Aby uniknąć skażenia preparatem wody można pędzelkiem smarować po liściach i łodygach roślin....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Żona kończy krucjatę z tym padactwem.
Przesadzała wszystkie kwiatki ale widzę że draceny w akwa też są zagrożone.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Przesadzanie nic nie da. Ja walczę dalej z tym, obecnie radzę sobie tak, że raz w tygodniu opryskuje rośliny olejem rydzowym (z targetu 940 bodajże, koncentrat). Pojawiają się jeszcze ale bardzo sporadycznie. Niemniej uważam że nie ma możliwości pozbyć się ich na stałe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości