• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cyrkulacja w akwarium 450l z dużym korzeniem

#11
(20-07-2020, 21:43 PM)Goran napisał(a):
(20-07-2020, 20:57 PM)piotrK napisał(a): Ja mam 450 L o długości 180 cm gdzie wodę miesza chińska pompa o wydajności 1500 l/h i jest ok. Ja bym obydwa wyloty ustawił tak żeby woda leciała wzdłuż tylnej ściany. Woda będzie się ładnie kręcić, a jak jakiś syf będzie się zbierał to pod korzeniem. Jeżeli nie będzie tu jakiejś gęstej roślinożernej obsady to nie będzie problemu.

O ile dobrze zrozumiałem kolega ma dwa wyloty, ale każdy na innym końcu.... i tak chyba musi wg niego zostać, więc oba skierowane na tylną ścianę będą chyba pchaly wodę na siebie.
Już za chwilę będę kombinował z ruchem wody w moim pociągu to będę mądrzejszy i prędzej doradzęSmile

"oba skierowane na tylną ścianę będą chyba pchaly wodę na siebie."
Właśnie miałem to pisać Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tunze https://www.tunze.com/US/en/products/cat...foxober006 na bogato lub odpowiedniki Chińskie dużo tańsze i problem z cyrkulacją znika
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(20-07-2020, 22:01 PM)lukasz1717 napisał(a):
(20-07-2020, 21:43 PM)Goran napisał(a):
(20-07-2020, 20:57 PM)piotrK napisał(a): Ja mam 450 L o długości 180 cm gdzie wodę miesza chińska pompa o wydajności 1500 l/h i jest ok. Ja bym obydwa wyloty ustawił tak żeby woda leciała wzdłuż tylnej ściany. Woda będzie się ładnie kręcić, a jak jakiś syf będzie się zbierał to pod korzeniem. Jeżeli nie będzie tu jakiejś gęstej roślinożernej obsady to nie będzie problemu.

O ile dobrze zrozumiałem kolega ma dwa wyloty, ale każdy na innym końcu.... i tak chyba musi wg niego zostać, więc oba skierowane na tylną ścianę będą chyba pchaly wodę na siebie.
Już za chwilę będę kombinował z ruchem wody w moim pociągu to będę mądrzejszy i prędzej doradzęSmile

"oba skierowane na tylną ścianę będą chyba pchaly wodę na siebie."
Właśnie miałem to pisać Haha
Sorry, pogubiłem się Big Grin W takim układzie ustawiłbym wyloty jak na poniższym obrazku (widok ofc z góry).

.jpg   Bez tytułu.jpg (Rozmiar: 11.23 KB / Pobrań: 99)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(21-07-2020, 14:41 PM)piotrK napisał(a): Sorry, pogubiłem się Big Grin W takim układzie ustawiłbym wyloty jak na poniższym obrazku (widok ofc z góry).

Ok wybaczamy ... Ale, żeby to było przedostatni raz Haha

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Czyli zrezygnować z deszczownicy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(21-07-2020, 20:26 PM)lukasz1717 napisał(a): Czyli zrezygnować z deszczownicy?

Możesz spróbować rozwiązania jakie ja mam teraz w 112l .  Wylot z kubełka (800 l/h ) robił trochę za duży strumień, i zamiast ograniczać przepływ na wylocie założyłem dwie rurki od deszczownica z otwartym końcem. Cześć wody idzie w otworki deszczownicy , a reszta przez wylot .

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości