• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cyrkulacja w akwarium 450l z dużym korzeniem

#1
Cześć 
Mam problem z ustawieniem cyrkulacji. 
W akwarium pracują 2 filtry zewnętrzne:
Ultramax 2000 i Ikola 600 Maxx
Wlot i wylot ikoli jest po lewej stronie, a po prawej wlot ultramaxa i deszczownia na bocznej szybie.
Widzę że prochy itp nie wpadają zbytnio do wlotów.
Akwarium dojrzewa, mętna woda (pierwotniaki), po lewej stronie na tafli cały czas tworzy się kożuch.
Na prawą stronę chciałbym dać jeszcze jakiś nieduży wyższy korzeń.
Z racji szawki i pokrywy wlot i wylot od jednego filtra musi być  po jednej stronie. 
Proszę o pomoc


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Najlepszy byłby filtr typu głowica z gąbką zaczepiony w dolnej części akwarium. Ale patrząc na akwarium, to dno masz baaardzo czyste.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Gdzie taki korzeń dostałeś? Świetny.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(20-07-2020, 14:51 PM)ksonski napisał(a): Gdzie taki korzeń dostałeś? Świetny.
Dzięki, to była wymiana akwarium 54l za korzeń Rotfl
Kupowany był parę lat temu w majstrze w Rzeszowie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(20-07-2020, 13:15 PM)mimo12 napisał(a): Najlepszy byłby filtr typu głowica z gąbką zaczepiony w dolnej części akwarium. Ale patrząc na akwarium, to dno masz baaardzo czyste.

A co tam ma dno zaśmiecać jak tam ani roślin ani rybek.
Jak się pojawią dopiero będzie widać gdzie woda stoi.
Wydaje mi się, że jedyne wyjście to jeden wylot po przedniej szybie, A drugi po tylnej. Tylko pralki nie zrób Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja bym przede wszystkim wywalił deszownice. Jeden wylot lewy tył skierowany po tylnej szybie w prawo drugi wylot prawy tył skierowany do lekko po skosie do przodu. Jak nie będzie żarło to wtedy ewentualnie prawy wylot z przodu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja u siebie mialem zasysy z obu filtrow i oba wyloty obok zasysow w jednym rogu . Wyloty po tylnej szybie po dlugosci akwarium i ladnie woda zawracala po szybie przedniej wprost spowrotem do zasysow pod wylotami . Robi to dosc spory ruch wody ale nie pralke . Teraz chcac zmniejszyc ten ruch dalem deszczownice po calej dlugosci akwa ( 130 cm ) skierowany na przednia szybe a wylot drugiego filtra dalem nizej w polowie wysokosci zbiornika pod deszczownica . Zasysy dalej razem w jednym rogu  obok wylotow .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tez mam akwa 450 litrów z trzema dużymi korzeniami, za filtracje odpowiada jeden filtr Tetra ex 1200 a za dodatkową cyrkulację odpowiada najtańszy chiński cyrkulator Jvp 101 o wydajności 3000 litów i mam wrażenie że to za mało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja mam 450 L o długości 180 cm gdzie wodę miesza chińska pompa o wydajności 1500 l/h i jest ok. Ja bym obydwa wyloty ustawił tak żeby woda leciała wzdłuż tylnej ściany. Woda będzie się ładnie kręcić, a jak jakiś syf będzie się zbierał to pod korzeniem. Jeżeli nie będzie tu jakiejś gęstej roślinożernej obsady to nie będzie problemu.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(20-07-2020, 20:57 PM)piotrK napisał(a): Ja mam 450 L o długości 180 cm gdzie wodę miesza chińska pompa o wydajności 1500 l/h i jest ok. Ja bym obydwa wyloty ustawił tak żeby woda leciała wzdłuż tylnej ściany. Woda będzie się ładnie kręcić, a jak jakiś syf będzie się zbierał to pod korzeniem. Jeżeli nie będzie tu jakiejś gęstej roślinożernej obsady to nie będzie problemu.

O ile dobrze zrozumiałem kolega ma dwa wyloty, ale każdy na innym końcu.... i tak chyba musi wg niego zostać, więc oba skierowane na tylną ścianę będą chyba pchaly wodę na siebie.
Już za chwilę będę kombinował z ruchem wody w moim pociągu to będę mądrzejszy i prędzej doradzęSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości