• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zakwaszanie wody

#1
Czolem, mam pytanie o dawkowanie aquacid do zakwaszenia wody. W ulotce jest 10 ml na 100 l do obnizenia twardosci o 1 stopien. Dzisiaj odkrylem, ze w moim akwarium z czekoladowymi test sera pokazuje ph 7.. przewodnosc tam jest 60 us, wiec dziwne. Bede zakwaszal, tylko nie wiem ile aquacidu do podmianki dodac. Jak podmieniam 30 l to do podmienianej dzisiaj dodalem 2 ml. Akwarium ma netto jakies 200 l.

Podmieniam oczywiscie na czyste ro.

Musze sie wziac za ph w zbiornikach, wlewam czyste ro dodaje garbnikow, a ph max 6,5 przy przewodnosciach 40 - 60 us.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nigdy nie wlewaj do akwarium. Big Grin Mi kiedyś nie chciało ruszyć, a jak poszło to się zatrzymało na 2.9 i musiałem lać kranovit zaprawiony solami do Tanganiki. Big Grin

Przygotowuj wodę do podmian i musisz testowo sprawdzić ile zakwaszacza jest Ci potrzebne do zbicia pH. Potem taką "odstaną" z minimum 30 minut wodę użyj w podmiance.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzieki, wlalem do podmienianej oczywiscie. Problem, ze w ph metrze padla mi bateria, a test sery pokazal co pokazal. W innych akwariach niewiele mniej. Musze te ph obnizyc bo ostatnio dostalem i samuraje i paroski, na ktore dlugo polowalem i chce teraz do 5 zjechac. Mam tez zaglowce z Peru, ktore chce zachecic do tarla..

Ogolnie to mam z tym ph problem, bo mimo miekkiej wody spadac nie chce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Też znam ten problem- jak się ma "wypłukane" korzenie, które oddają mało garbników i kwasów humusowych. Niby herbatka w akwarium, ale pH ledwie drgnie w dół.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości