• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 450l

#11
Myślałem, że wraz z podmianami woda będzie tracić garbniki, nie planowałem dodawać wywarów z szyszek itp. Miałem myśl, że z czasem woda  wyklaruje i ziemiojady będą czuły się lepiej. Raz nawet włożyłem węgiel aktywny z myślą o absorbcji garbników.
Co do miejsca w akwa to dodam, że za dużym korzeniem jest trochę przestrzeni do pływania.
Myślałem żeby kupić 6 RHT, z czasem zrobić na dnie więcej miejsca, a gdy dużo podrosną to ewentualnie zostawić harem. 
Co do altumów to myślałem żeby kupić 6. (Na pewno nie będą to dzikie altumy) zależy co się trafi. 20-25 zł za sztukę to maks więc na super jakość chyba nie mam co liczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Albo skalary, albo ziemki Wink
Powodzenia Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Altum za 25 zł to marzenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(28-07-2020, 23:20 PM)schmeichel napisał(a): Altum za 25 zł to marzenie.
Pewnie chodzi o skalary pod nazwą handlową "altum Peru" Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dzikakuna i to by się zgadzało:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Cześć
Zdecyduje się jednak na ziemiojady 6szt (jak zrobi się tłoczno to wyciągnę mniejsze korzenie, patyki, ewentualnie zredukuje ilość ziemków)
Wszystkie ziemki kupię od "artika" z Żywca (F1).
Bardzo chciałbym też skalary. Widziałem manacapuru fajne, tanie na olx, więc jak by się udało przywieść to wziął bym 6szt. (jak podrosną to zostawiłbym chyba 2 pary ale zobaczymy :p)
Jeśli chodzi o kąsacze to myślałem na bystrzykami cytrynowymi 15-20szt, nic innego nie rzuciło mi się w oczy :p
Mam nadzieje, że z podmianami woda będzie tracić garbniki.
Zastanawiam się czy nie lepiej by było mieszać RO z kranem (np. 2-1). Co o tym myślicie? Czy jest sens mieszania odpadu z Ro?
Dodam, że w akwa pracują 2 filtry zewnętrzne (w ultramax 2000 jest 5/6 litrów ceramiki Aquael i 0,5 matrixa, więc myślę, że filtracja biologiczna da radę Big Grin)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Szukaj większych bystrzyków. U mnie podrośnięte altifronsy polowały na nie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(30-07-2020, 11:40 AM)piotrK napisał(a): Szukaj większych bystrzyków. U mnie podrośnięte altifronsy polowały na nie.

Widziałem akwaria gdzie pływały razem. Bystrzyki w akwa będą pierwsze.
Ziemki mają około 5cm więc myślę że będą razem rosnąć i "szanować się" Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zrobisz jak uważasz.

U mnie bystrzyki były pierwsze, ziemki może nie 5 cm ale były młode. Wszystko było pięknie aż do pewnego momentu gdy podrośnięta grupa ziemiojadów zaczęła polować na ławicę bystrzyków jak wataha wilków. Widok fascynujący ale bystrzyków było mi szkoda i oddałem tego samego dnia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Macie może jakieś propozycje ławicy do skalarów i tapajosów?
Z bystrzyków jakoś jedynie mi się podoba ten cytrynowy.
A czy ktoś wypróbował neony czerwone?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości