• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice do biotopu Rio Negro 500l

#1
Proszę o poradę w doborze pielęgnic do akwarium z biotopem Rio Negro. Wymiary szkła to 170x55x55. Chciałbym tam zmieścić dwa gatunki pielęgnic, jedne w okolicach 6cm, a drugi gatunek jak największy. Oczywiście pisząc "jak największe" mam na myśli takie które z jednej strony będą się bardzo komfortowo czuły w takim litrażu, a z drugiej takie które nie zjedzą mi kąsaczy, a trochę ich będzie. No i jednym z najważniejszych czynników jest ich dostępność. Chętnie podjąłbym się rozmnożenia jakichś rzadkich gatunków, ale nie jest to dla mnie najważniejsze, więc summa summarum, im gatunek łatwiejszy w zakupie tym lepiej, już wystarczająco długo cierpię w poszukiwaniu Corydoras adolfoi. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam na forum. Corydoras adolfoi dostaniesz bez problemu:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co do tych małych pielęgnic(zek) to do 6 cm to samce czy samice? Big Grin Bo wybór jest mały, no i wtedy większych pielegnic niż 10-12 cm nie wpuścisz, bo będą zbyt stresować mniejszy gatunek.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Guianacara i crenicichle regani powinny czuć się świetnie w takim zbiorniku. Z zaznaczeniem, że kąsacze muszą być odpowiednio "wyskokie", te w typie neona odpadają ;P
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziękuję Od kiedy Gujany żyją w Rio Negro?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(14-07-2020, 17:57 PM)barttsw napisał(a): Dziękuję Od kiedy Gujany żyją w Rio Negro?

A żyją Rotfl w okolicach Manaus bytują G. sp. Jatapu (!). Są to jedyne gujanki które żyją w Brazylii. Okazuje się że zasięg jej występowania wykracza poza Jatapu. Informację tę mam od akwarysty z Manaus właśnie który udziela się na grupie fejsbukowej poświęconej gujankom.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(14-07-2020, 20:29 PM)dzikakuna napisał(a):
(14-07-2020, 17:57 PM)barttsw napisał(a): Dziękuję Od kiedy Gujany żyją w Rio Negro?

A żyją Rotfl w okolicach Manaus bytują G. sp. Jatapu (!). Są to jedyne gujanki które żyją w Brazylii. Okazuje się że zasięg jej występowania wykracza poza Jatapu. Informację tę mam od akwarysty z Manaus właśnie który udziela się na grupie fejsbukowej poświęconej gujankom.

Dla sprostowania G. dacrya także pochodzi z Brazyli.
Fajne info co G. sp Jatapu, dobrze by było w końcu zobaczyć ich środowisko naturalne.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Na moją prośbę czy mógłby udostępnić jakieś foty z jego rodzimych okolic, owy akwarysta odpisał: "zobacz sobie na Google, nic szczególnie ciekawego" Rotfl
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości