• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice do biotopu Rio Negro 500l

#1
Proszę o poradę w doborze pielęgnic do akwarium z biotopem Rio Negro. Wymiary szkła to 170x55x55. Chciałbym tam zmieścić dwa gatunki pielęgnic, jedne w okolicach 6cm, a drugi gatunek jak największy. Oczywiście pisząc "jak największe" mam na myśli takie które z jednej strony będą się bardzo komfortowo czuły w takim litrażu, a z drugiej takie które nie zjedzą mi kąsaczy, a trochę ich będzie. No i jednym z najważniejszych czynników jest ich dostępność. Chętnie podjąłbym się rozmnożenia jakichś rzadkich gatunków, ale nie jest to dla mnie najważniejsze, więc summa summarum, im gatunek łatwiejszy w zakupie tym lepiej, już wystarczająco długo cierpię w poszukiwaniu Corydoras adolfoi. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam na forum. Corydoras adolfoi dostaniesz bez problemu:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co do tych małych pielęgnic(zek) to do 6 cm to samce czy samice? Big Grin Bo wybór jest mały, no i wtedy większych pielegnic niż 10-12 cm nie wpuścisz, bo będą zbyt stresować mniejszy gatunek.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Guianacara i crenicichle regani powinny czuć się świetnie w takim zbiorniku. Z zaznaczeniem, że kąsacze muszą być odpowiednio "wyskokie", te w typie neona odpadają ;P
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziękuję Od kiedy Gujany żyją w Rio Negro?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(14-07-2020, 17:57 PM)barttsw napisał(a): Dziękuję Od kiedy Gujany żyją w Rio Negro?

A żyją Rotfl w okolicach Manaus bytują G. sp. Jatapu (!). Są to jedyne gujanki które żyją w Brazylii. Okazuje się że zasięg jej występowania wykracza poza Jatapu. Informację tę mam od akwarysty z Manaus właśnie który udziela się na grupie fejsbukowej poświęconej gujankom.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(14-07-2020, 20:29 PM)dzikakuna napisał(a):
(14-07-2020, 17:57 PM)barttsw napisał(a): Dziękuję Od kiedy Gujany żyją w Rio Negro?

A żyją Rotfl w okolicach Manaus bytują G. sp. Jatapu (!). Są to jedyne gujanki które żyją w Brazylii. Okazuje się że zasięg jej występowania wykracza poza Jatapu. Informację tę mam od akwarysty z Manaus właśnie który udziela się na grupie fejsbukowej poświęconej gujankom.

Dla sprostowania G. dacrya także pochodzi z Brazyli.
Fajne info co G. sp Jatapu, dobrze by było w końcu zobaczyć ich środowisko naturalne.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Na moją prośbę czy mógłby udostępnić jakieś foty z jego rodzimych okolic, owy akwarysta odpisał: "zobacz sobie na Google, nic szczególnie ciekawego" Rotfl
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości