• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podłoże

#1
Witam, czy ktoś kto ma w swoim CA rośliny ,mógłby podzielić się swoim doświadczeniem nt. podłoża.Interesuje mnie nie tyle gradacja żwiru,piachu czy wielkość kamieni, co intryguje mnie czy macie pod spodem jakiś substrat dla roślin?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
W moich zbiornikach bez wzgledu na biotop od zawsze jest piasek. Często wzbogacam go kulkami gt i pałeczkami nawozowymi. W takim podłożu spokojnie rosną mi nurzańce i kryptokoryny. Reszta moich roślin mocowana jest do korzeni więc podłoża nie potrzebują. Jakie rośliny planujesz posadzić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Biorę pod uwagę standardowo rogatka/moczarkę.Mocno myślę nad echinodorus grandiflorus/subulatus bo planuję zbiornik otwarty a ten pierwszy lubi wyrosnąć ponad taflę co mi się podoba.Jako pływająca najas,a gdzieniegdzie spomiędzy kamieni eleocharis.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Poza rogatkiem to myślałem o echinodorus grandiflorus lub subulatus.Jakos pływająca to może najas a z rzadko spomiędzy kamieni eleocharis.Także pod echinodorusa to raczej mus coś dać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ca i odkryte to średni pomysł.mi przy wysokości 50 cm i 30 cm korona wyskoczyła meeka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(07-07-2020, 16:16 PM)barttsw napisał(a): Ca i odkryte to średni pomysł.mi przy wysokości 50 cm i 30 cm korona wyskoczyła meeka
Planuję coś z trójki Sajica/Miodowa/Guabo.Ogólnie należą do skoczków?

Poza rogatkiem to myślałem o echinodorus grandiflorus lub subulatus.Jakos pływająca to może najas a z rzadko spomiędzy kamieni eleocharis.Także pod echinodorusa to raczej mus coś dać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja lubię ziemię przykrytą żwirem i do tego ewentualnie piaskowe plaże. Taki zbiornik startuje błyskawicznie (ryby wpuszczam przeważnie max. po tygodniu od zalania, cykl mam już wtedy stabilny) i ma niesamowite zdolności przetwarzania azotu. Tyle, że takie podłoże jest dobre dla zbiornika dość gęsto obsadzonego roślinami. Jeśli wolisz puste przestrzenie, to tak jak koledzy pisali, piach będzie OK.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(07-07-2020, 16:34 PM)arnie napisał(a):
(07-07-2020, 16:16 PM)barttsw napisał(a): Ca i odkryte to średni pomysł.mi przy wysokości 50 cm i 30 cm korona wyskoczyła meeka
Planuję coś z trójki Sajica/Miodowa/Guabo.Ogólnie należą do skoczków?
.
Każda ryba jak się wystraszy zestresuje lubi robić za Małysza
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
U mnie altum wyskoczył w NOCY co wydało mi się bardzo dziwne przez dziurę w czarnej pokrywie wromak. Jak on tam wycelował po ciemku to nie potrafię sobie wyobrazić. Na dodatek przez tamtą dziurę wchodzi wylot z filtra więc zmieścił się na styk...
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wszystkie rośliny, które wymieniłeś, oprócz ponikła- możesz zamiennie dać tenellusa- śmiało pójdą na samym piasku. U mnie macropchyllus ma ponad 80 cm w zbiorniku H50, na samym piasku...  Mam też lotosy, cryptocoryny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości